CK ALEXANDRIA ruší prázdninové zájezdy a připravuje podzimní nabídku


Přes mediální výstupy ohlašující uvolňování v jednotlivých destinacích, je realita naprosto odlišná. V tuto chvíli stále není jasné, do které země a za jakých podmínek bude možné cestovat. Jen velmi málo zemí již vydalo konkrétní nařízení upravující provoz hotelů v létě 2020. Z toho, co již bylo oficiálně publikováno, vyplývá, že provoz hotelů bude citelně omezen, ať už co se týká limitu obsazenosti, tak poskytování jednotlivých služeb jako je stravování (např. někde bude probíhat pouze na vnější terase nebo v restauraci při zcela otevřených oknech z jedné strany, což znemožňuje používat klimatizaci, nebo bude strava podávána personálem, a to buď z bufetu, nebo bude jen objednávána), animační programy nebudou moci plnohodnotně probíhat kvůli nutným rozestupům, atd.

Co je však nejdůležitější, přes všechna přijímaná opatření není možné jakýmkoliv způsobem zaručit, že nedojde k výskytu Covid 19 přímo v některém ubytovacím zařízení. I když v hotelech budou připraveny tzv. „karanténní pokoje“, stále neexistuje odpověď na otázku, co se stane se zákazníky, kteří onemocní. Podle již existujících pokynů, mohou odpovědné místní orgány rozhodnout i o umístění ve státní karanténě, tedy mimo hotel. Není také vyřešeno, jakým způsobem a za jakých podmínek proběhne jejich návrat zpět do ČR, ale hlavně hotel i přes výskyt Covid 19 může a bude fungovat dál i přes riziko, které z toho vyplývá pro jeho hosty. Způsob řešení těchto otázek může zcela zásadním způsobem ovlivnit kvalitu vašeho zájezdu, aniž bychom my, jako cestovní kancelář, mohli jakkoliv zasáhnout.

Podobná situace je naprosto neslučitelná s běžnými standardy CK ALEXANDRIA a. s. Proto se ruší všechny zájezdy CK ALEXANDRIA a.s. s odjezdem do 31. 8. 2020. Všichni naši zákazníci, kteří zaplatili zálohu nebo celou cenu obdrží poukazy podle „lex voucher“.

Pro zájemce, kteří za nových podmínek budou chtít vycestovat a strávit svou dovolenou v zahraničí ještě letos, bude cestovní kancelář  postupně od 1. 6. 2020 zahajovat prodej zájezdů do vybraných destinací a hotelů, kde bude podle našeho názoru možné se co nejvíce přiblížit původním podmínkám. Kromě toho partneři z ERV Evropská pojišťovny připravují produkt, který by měl do značné míry ulehčit financování léčení Covid 19 v zahraničí.

Více o opatřeních k onemocnění koronavirus a cestovních podmínkách na https://www.alexandria.cz/koronavirus-vse-co-potrebujete-vedet

Zdroj: CK Alexandria


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,91521 s | počet dotazů: 198 | paměť: 20192 KB. | 23.06.2024 - 22:20:10