Bude se jezdit po Pražském okruhu bez dálniční známky?


Praha reaguje na ministrův návrh, aby se na pěti úsecích českých dálnic a silnic nemuselo platit mýtné. Šlo by celkem asi o 30 kilometrů dálnic a rychlostních komunikací. Ministr chce tento návrh předložit Vládě v nejbližších týdnech. Náměstek pražské primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek bude požadovat zrušení povinnosti mít dálniční známku při jízdě na Pražském okruhu. Vyzve proto k jednání o této záležitosti ministra dopravy Dana Ťoka. „Hledáme všechny způsoby, jak ulevit dopravě ve vnitřní Praze. Tohle by byl další kamínek do mozaiky, který navíc nebude stát žádné peníze,“ vysvětlil svůj záměr Dolínek.

Podle Dolínka je logické, aby mezi takové úseky patřil i Pražský okruh. „I když počet řidičů, kteří kvůli dálniční známce využívají místo Pražského okruhu jiné komunikace, není dle odhadů dramatický, považuji to za správný krok. Každé auto, které pojede po okruhu místo vnitřní Prahou, dopravě i ovzduší ve městě uleví.

Je těžké odhadnout, zda návrh bude akceptován. V minulosti již několik pokusů vyjmout Pražský okruh ze zpoplatněných úseků proběhlo a bez kladného výsledku. Přesto má návrh svou logiku a opodstatnění. Pražský okruh v současné době nabízí rychlé propojení západní a jižní části města a s návazností na Jižní spojku se dá projet až k východní hranici města Prahy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,00898 s | počet dotazů: 203 | paměť: 19995 KB. | 26.06.2024 - 00:18:27