Bratislava realizuje informační kampaň o parkování


0 0 votes
Hodnocení článku

 Město investovalo téměř 100 milionů eur do rekonstrukce stadionu O.Nepely a nyní musí řešit problémy, které souvisí s parkováním návštěvníků akcí, které se na stadionu konají. Sportovní zápasy lákají diváky motorizované i ty, kteří využívají MHD. Nárazový nápor bývá až 10 tisíc návštěvníků. Kapcita parkovacích garáží u stadionu je 365 míst, a tak musí mnoho řidičů hledat místo pro zaparkování auta jinde v okolí. Všichni však mají snahu zaparkovat co nejblíže a často i za cenu porušení dopravních předpisů. Obyvatelé z ulic kolem stadionu si na špatně zaparkované auta stěžují a město potřebuje situaci vyřešit.

Vedení Bratislavy proto vydalo letáky s přehlednou mapkou, které informují řidiče o možnostech využití parkovacích garáží a placených parkovišť v docházkové vzdálenosti od stadionu. Celkem jich je v letáků uvedeno 15 s různou kapacitou i docházkovou vzdáleností. Město si slibuje od informační kampaně zlepšení situace. Kampaň by měla probíhat minimálně do konce letošního roku. Letáky budou rozdávány během akcí a informace jsou uveřejněny také na internetových stránkách města i sportovního klubu. Současně s informační kampaní bude Dopravní podnik města Bratislavy monitorovat využívání vozidel MHD. Následně budou použita represivní opatření, které mohou vost až k odtahům vozidel a pokutám.

Je škoda, že se nepodařilo při rekonstrukci stadionu O.Nepely vybudovat velkokapacitní parkovací garáže! Informační kampaň by nemusela být v takovém rozsahu.

 

Nabídka parkovacích míst v parkovacích garážích však je pro některé řidiče stějně zbytečná. Situace kolem stadionu O.Nepely je hodně podobná situaci kolem Multifunkční haly O2 v pražských Vysočanech. Naštěstí se mnoho diváků  naučilo využívat metro, které má velkou přepravní kapacitu a je možné celkem pohodlně dojet přímo před halu. Ale stále je dost těch, kteří přijedou autem a parkují v ulicích kolem haly. Zarážející je, že bezplatné parkování je možné v podzemních garážích obchodního centra Harfa, které je v těsné blízkosti haly.

I tady je znát, že nějteří řidiči jsou nepoučitelní. Jednají patrně podle svého zvyky nebo mají „své“ důvody, proč nevyužijí nabízené parkování. Možná neumí parkovat v parkovacích garážích! Nebo jsou to „utajení škudlové“, kteří se honosí lístkem v ceně několika set a bojí za parkování v garážích- co kdyby se za parkování platilo?

I tady se najdou řidiči, kteří zaparkují i za cenu porušení předpisů. V ulicích kolem O2 arény proto musela být zřízena zóna parkování se zvláštním režimem. I tady jsou uplatněna, v případě potřeby, represivní opatření!

 

Více na IZdoprava.cz ->   Městská část Praha 14 zvažuje zavedení zóny placeného stání

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,48372 s | počet dotazů: 220 | paměť: 29094 KB. | 06.12.2023 - 23:19:36