V Českých Budějovicích zvažují zvýšení ceny parkovného


Rada města ve středu 15. května 2013  projednávala rozšíření zóny placeného stání a navýšení parkovného. Mimo jiné se rozhodla vydělit náměstí Přemysla Otakara II. jako samostatnou tarifní zónu. Náměstí vykazuje dlouhodobě téměř 100% obsazenost a je zde prostor pro navýšení tarifu. Tento krok by měl podpořit především krátkodobé parkování, kdy si občan potřebuje nutně vyřídit potřebné záležitosti přímo ve městě, a naopak omezit dlouhodobé stání.

Radní Tomáš Bouzek  vznesl na jednání rady města protinávrh, jehož smyslem je nezvyšovat parkovné plošně ve všech třech zónách, ale zdražit prozatím pouze na náměstí Přemysla Otakara. Poplatek se tak zvyší ze 30 korun na 40 za první hodinu s možností platby po půlhodině. Každá následující hodina pak přijde na 90 korun s výhodnějším krokováním po deseti minutách.

Rada města zároveň uložila odboru správy veřejných statků předložit analýzu k rozšíření placených zón do 31. srpna. Teprve na základě těchto relevantních podkladů rada rozhodne o rozšíření tarifních zón a definitivní výši parkovného v nich.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,98529 s | počet dotazů: 194 | paměť: 20195 KB. | 22.04.2024 - 06:50:48