České aerolinie rozšířily flotilu o první dálkový Airbus A330-300


Stalo se tak dne 15.5.2013 a letadlo ponese symbolickou imatrikulaci OK-YBA . Jedná se o historicky první dálkový letoun ve službách společnosti. Letoun bude od června nasazován zejména na novou pravidelnou linku Českých aerolinií do Soulu. Společnost v budoucnosti plánuje doplnění flotily o další stroje Airbus A330.

České aerolinie jsou první leteckou společností v České republice provozující Airbus A330. Podtyp A330-300, kterým budou operovat České aerolinie ve svých barvách pod imatrikulací OK-YBA, má kapacitu 276 míst, 24 v cestovní třídě Business a 252 v Economy, cestovní rychlost 860 km/h a dolet 12 000 km. Uvedený letoun si společnost pronajala na operativní leasing od Korean Air. V budoucnosti České aerolinie plánují rozšířit flotilu o další nové stroje Airbus A330.

Letoun Airbus A330-300 Českých aerolinií zamíří od začátku června na linkách do Soulu, Almaty, Moskvy a nově také do Tel Avivu. Do jihokorejské metropole bude operovat dvakrát týdně, s odlety z Prahy v sobotu a v neděli, do Almaty jednou za týden s odletem v pátek, do Moskvy pak ve čtvrtek a v pátek, a do Tel Avivu třikrát týdně – v úterý, ve středu a ve čtvrtek. Od července pak České aerolinie navýší počet frekvencí na lince do Soulu na tři týdně a nově přidají odlet z Prahy v úterý. Společně s Korean Air tak budou od letních prázdnin provozovat celkem až sedm spojení týdně mezi Prahou a Soulem – denně kromě čtvrtku, v sobotu pak dva lety. Obě společnosti si budou na lince vzájemně sdílet své kódy.

Díky strategickému partnerství s Korean Air, nové lince Českých aerolinií do Soulu a vzájemnému sladění letových řádů obou společností získají cestující z Prahy spojení až do 20 destinací ve východní Asii navazující na lety z Prahy. S pohodlným přestupem bez dlouhého čekání můžou cestující v Soulu pokračovat např. na spoje Českých aerolinií a Korean Air do sedmi japonských destinací – do Nagoje, Fukuoky, Niigaty, Okajamy, Ósaky, Sappora a Tokia, dále do Hongkongu, Qingdaa nebo Šanghaje v Číně, do Da Nangu, Hanoje nebo Ho Či Minova města ve Vietnamu, Denpasaru a Jakarty v Indonésii, Kota Kinabalu a Kuala Lumpur v Malajsii, do Bangkoku nebo na tichomořské ostrovy Guam a Palau (Koror). Všech 20 destinací v Asii je součástí letního letového řádu Českých aerolinií.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,04856 s | počet dotazů: 186 | paměť: 20320 KB. | 25.05.2024 - 16:19:02