Zvyšuje se počet lidí, kteří se v Praze starají o provoz elektrických koloběžek.


lime patroler 6 small

Rozšířený 40členný tým firmy Lime s novými „patrolery“, řidiči a mechaniky zajistí lepší kontrolu nad správným parkováním koloběžek, jejich rozmístěním na strategických místech a bezvadným technickým stavem. Firma tak reaguje nejen na neustále rostoucí poptávku po službě, ale také na zpětnou vazbu ze strany městských částí. Lime v Praze od svého spuštění na konci září 2018 zaznamenal mimořádný úspěch a Pražané koloběžky postupně začínají vnímat coby pevnou součást města, která pomáhá řešit komplikovanou dopravní situaci. Klíčovou součástí rozšířeného týmu jsou noví pochůzkáři – patroleři, kteří se po celý den pohybují po centru města a dohlížejí na to, že jsou koloběžky správně zaparkované a nikde nepřekáží. O servis a perfektní technický stav koloběžek se postarají mechanici, správné a rovnoměrné rozmístění koloběžek po městě zajišťují řidiči.

Patroleři, pokrývající širší centrum města, mají kromě udržování pořádku na starosti také osvětu a uživatelům koloběžek připomínají pravidla bezpečné jízdy s ohledem na všechny ostatní účastníky provozu. Celý tým je vyškolen ke správnému rozmisťování koloběžek, a to i s ohledem na požadavky a doporučení, která vzešla z jednání se Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých České republiky.

O provoz se vedle týmu mechaniků, patrolerů a řidičů stará také komunita tzv. juicerů. Ti denně nabíjejí a rozmisťují koloběžky po celém městě. Juiceři se o dobíjení koloběžek starají jak přes den, tak i v noci, přičemž každé ráno je dle sjednaných pravidel vyrovnávají na předem určená místa, odkud si je mohou uživatelé Limu během ranní špičky pohodlně půjčovat. Na denní bázi se v rámci celého ekosystému o provoz koloběžek tak stará zhruba stovka lidí.

Lime začala na trhu městské mobility působit v lednu roku 2017, kdy na kampusu univerzity v Severní Karolíně spustila první vlastní systém sdílených kol. Na počátku roku 2018 představila firma systém v Paříži a od podzimu působí v Praze. Aktuálně firma působí již ve 100 světových městech napříč pěti kontinenty. Jízdy koloběžkou se stávají stále populárnější, ale současně města i městské části řeší připomínky obyvatel a upřesňují provozní podmínky. Maximální rychlost koloběžek Lime je 25 km/h. a to není málo.

Zdroj: Lime


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,05068 s | počet dotazů: 203 | paměť: 20210 KB. | 23.06.2024 - 22:46:28