Železniční dopravci lákají zákazníky nabídkou služeb nebo zvýhodněnou jízdenkou


0 0 votes
Hodnocení článku

(10:40)Od pondělí 26.9.2011 se železniční tratě vydaly první spoje soukromého dopravce vlakem IC RegioJet na trati Havířov – Ostrava – Olomouc – Praha. Zájem o cestování tímto spojem vyjádřilo už 1500 cestujících, kteří si zakoupili jízdenky na první týden provozu od 26. 9. do 2.10.2011. V každém voze je přítomen člen palubního personálu (stevard/stevardka), který se po celou dobu jízdy stará o Vaše pohodlí a bezpečnost. RegiJet nabízí cestujícím ke každé jízdence zdarma teplý a studený nápoj a denní tisk. Ve všech vlacích RegioJet, stejně jako ve všech autobusech Student Agency express, je možnost využít zdarma bezdrátové připojení k internetu. Pro správné připojení musí  zařízení (notebook, PDA nebo mobilní telefon) obsahovat podporu WiFi. Síť WiFi  se jmenuje „ŽLUTÝ“ a není zabezpečena heslem ani šifrováním. IP adresu a další informace obdrží cestující automaticky ze serveru Studen Agency.

Co se týká ceny, snaží se Student Agency vytvořit moderní prodejní prostředí včetně variant slev. RegioJet nabízí nízkonákladové jízdné na tzv. kreditovou jízdenku, aniž si cestující musí kupovat jakoukoli slevovou kartu. S kreditovou jízdenkou pak zákazník může cestovat například z Ostravy do Prahy za 230 Kč. RegioJet má jednoduchý tarif – tři typy jízdného: Obyčejné jízdné, Internetové nebo otevřená jízdenka a kreditová jízdenka, 3 typy slev – zpáteční, skupinová, RailPlus a slevy pro důchodce, žáky a studenty a ZTP a ZTP-P (sociální skupiny definované státem). Objednávka kreditových jízdenek  je možná na adrese http://www.regiojet.cz/cs/

České dráhy se snaží cestující zlákat k jízdě vlakem propagační jízdou za výrazně zlevněnou jízdenku. Na vybraných tratích si v určené dny mohou zájemci vyzkoušet jízdu vlakem.

Borovnice – Kuks – Hradec Králové za 10 Kč – 4. října 2011

V rámci akce ČD PROMO Borovnice – Kuks – Hradec Králové lze zakoupit zpáteční jízdenku do 2. třídy za 10 Kč. Prodej jízdenek u pokladen ve stanicích Mostek a Dvůr Králové nad Labem do stanice Hradec Králové hl.n. a také u průvodčích ve vlacích na trati 030 pro cestující nastupující ve stanicích Borovnice, Borovnička, Mostek, Bílá Třemešná, Dvůr Králové nad Labem, Žireč a Kuks – jízdenka vždy zní ze stanice Borovnice do stanice Hradec Králové hl.n.

Ohnišťany – Nový Bydžov – Hradec Králové za 10 Kč – 4. října 2011 V rámci akce ČD PROMO Ohnišťany – Nový Bydžov – Hradec Králové lze zakoupit zpáteční jízdenku do 2. třídy za 10 Kč.

Prodej jízdenek u pokladny ve stanici Nový Bydžov do stanice Hradec Králové hl.n. (přes Chlumec nad Cidlinou) a také u průvodčích ve vlacích na trati 040 pro cestující nastupující ve stanicích Ohnišťany, Smidary, Skřivany a Nový Bydžov – jízdenka vždy zní ze stanice Ohnišťany do stanice Hradec Králové hl.n.

Vyškov na Moravě – Brno za 10 Kč – 4. října 2011 V rámci akce ČD PROMO Vyškov na Moravě – Brno lze zakoupit zpáteční jízdenku do 2. třídy za 10 Kč. Prodej jízdenek u pokladen ve stanici Vyškov na Moravě do stanice Brno hl.n.

Lanškroun – Česká Třebová za 1 Kč – 5. října 2011

V rámci akce ČD PROMO Lanškroun – Třebovice v Čechách – Česká Třebová  lze zakoupit zpáteční jízdenku do 2. třídy za 1 Kč. Prodej jízdenek u pokladen ve stanicích Lanškroun (do stanice Česká Třebová), Rudoltice v Čechách (do stanic Lanškroun a Česká Třebová) a Česká Třebová (do stanice Lanškroun) a také u průvodčích ve vlacích na trati 272 (270) pro cestující nastupující ve stanicích Lanškroun, Rudoltice v Čechách a Třebovice v Čechách – jízdenka vždy zní ze stanice Lanškroun do stanice Česká Třebová nebo ze stanice Česká Třebová do stanice Lanškroun podle směru jízdy.

Úvaly – Praha-Radotín za 1 Kč – 5. října 2011

V rámci akce ČD PROMO Úvaly – Praha-Velká Chuchle – Praha-Radotín lze zakoupit zpáteční jízdenku do 2. třídy za 1 Kč. Prodej jízdenek u pokladen ve stanicích Úvaly (do stanice Praha-Radotín), Praha-Klánovice (do stanic Úvaly a Praha-Radotín), Praha-Libeň (do stanic Úvaly a Praha-Radotín), Praha hl.n. (do stanic Úvaly a Praha-Radotín), Praha Masarykovo n. (do stanice Úvaly), Praha-Smíchov (do stanic Úvaly a Praha-Radotín) a ve stanici Praha-Radotín (do stanice Úvaly) a také u průvodčích ve vlacích linek S1 a S7 na trati 011 a 171 pro cestující nastupující ve stanicích Úvaly, Praha-Klánovice, Praha-Běchovice, Praha-Dolní Počernice, Praha-Kyje, Praha-Libeň, Praha hl.n., Praha Mas. n., Praha-Smíchov a Praha-Velká Chuchle – jízdenka vždy zní ze stanice Úvaly do stanice Praha-Radotín nebo ze stanice Praha-Radotín do stanice Úvaly podle směru jízdy

Zastávka u Brna – Brno za 1 Kč – 6. října 2011

V rámci akce ČD PROMO Zastávka u Brna – Brno-Horní Heršpice – Brno lze zakoupit zpáteční jízdenku do 2. třídy za 1 Kč. Prodej jízdenek u pokladen ve stanicích Zastávka u Brna, Rosice u Brna, Tetčice a Střelice (do stanice Brno hl.n.) a také u průvodčích ve vlacích na trati 240 pro cestující nastupující ve stanicích Zastávka u Brna, Rosice u Brna, Tetčice, Omice, Střelice, Střelice dolní, Troubsko a Brno-Horní Heršpice – jízdenka vždy zní ze stanice Zastávka u Brna do stanice Brno hl.n.

Písek – České Budějovice za 10 Kč – 11. října 2011

V rámci akce ČD PROMO Písek – České Budějovice lze zakoupit zpáteční jízdenku do 2. třídy za 10 Kč. Prodej jízdenek u pokladny ve stanici Písek do stanice České Budějovice

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,07502 s | počet dotazů: 193 | paměť: 24515 KB. | 24.04.2024 - 16:50:16