Dopravní opatření v centru Prahy související s akcí „Volkswagen Maraton Praha 2015“


V neděli 3. května 2015 se uskuteční „Volkswagen Maraton Praha 2015“. Kromě tradičního maratonu se poběží také rodinný minimaraton. Pro zajištění bezpečnosti provozu i závodníků je povolena uzavírka na trase závodů, jedná se o dobu mezi cca 8.30 a 16.00 hodin. Dopravní opatření se týkají automobilové dopravy i linek MHD.

Trasa závodu :start na Staroměstském nám. a dále  Pařížská, Čechův most, nábř. E. Beneše, Klárov, Valdštejnská, Tomášská, Malostranské nám., Mostecká, Karlův most, Křižovnické nám., Křižovnická, nám. J. Palacha, Mánesův most, Kosárkovo nábř., U Plovárny, nábř. E. Beneše, nábř. kpt. Jaroše, Bubenské nábř., Komunardů, Jateční, Jankovcova, Libeňský most, Štorchova, Voctářova, Švábky, Rohanské nábř., Těšnovský tunel, nábř. L. Svobody, Dvořákovo nábř., Pařížská, Staroměstské nám., Celetná,  Na Příkopě, 28. října, Národní, Masarykovo nábř., Jiráskovo nám., Rašínovo nábř., Palackého nám., Rašínovo nábř., Svobodova, Na Slupi, Sekaninova, Jaromírova, Ostrčilovo nám., Na Slupi, Svobodova, Rašínovo nábř., Podolské nábř., otočka před Jeremenkovou, Podolské nábř.,  Palackého most, Lidická, Nádražní, Vltavská, Svornosti, Strakonická, otočka cca 10 m před Nádražní, Strakonická, Hořejší nábř., Nábřežní, Janáčkovo nábř., most Legií, Smetanovo nábř., Křížovnická, nám. J. Palacha, Mánesův most, Kosárkovo nábř., U Plovárny, nábř. E. Beneše (dále druhé kolo po stejné trase přes Libeňský most zpět na Dvořákovo nábřeží), Pařížská – cíl Staroměstské nám.

Okruh přes Malou Stranu se běží jen 1x, takže po proběhnutí závodníků bude trasa postupně otevřena. Jedná se o čas od 9.00 do cca 9.30 hodin (poslední závodník probíhá přes Karlův most v 9.30 hodin).

Okruh mezi Mánesovým a Libeňským mostem se běží 2x, takže nábř. kpt. Jaroše, Bubenské nábřeží Libeňský most, Sokolovská a Rohanské nábř. budou uzavřeny od 9.00 do 16.00 hodin, resp. budou postupně otvírány za posledním běžcem.

Omezení na Strakonické ulici bude platit v době od 9.00 do cca 14.00 hodin, vzhledem k neomezenému vjezdu z Jižní spojky do Mrázovky, by měl být příjezd od jihu a jihozápadu bez zásadních problémů.

Pařížská ulice a pravobřežní komunikace v úseku Pařížská – Národní bude uzavřena od 8.30 do 16.00 hodin.

V rámci akce se běží i nesoutěžní běh dm minimaraton v čase od 9.15 do cca 10.40 hodin se startem na nám. Republiky, dále po trase Revoluční, Štefánikův most, nábř. E. Beneše, Čechův most, Pařížská, Staroměstské nám.

Pro Prahu 1 byl vydán podrobný přehled dopravních opatření i vzhledem k tomu, že v některých ulicích bude omezeno parkování již od soboty 2. května.

Veřejnosti je již nyní k dispozici bezplatná dopravně-informační linka 800 165 102 – a to denně od 9.00 do 18.00 hodin až do soboty 2. května.

V den konání závodu bude v provozu od 8.00 do 16.00 hodin bezplatná informační linka Magistrátu hl. m. Prahy – 800 100 991.

Podrobnosti k akci „Maratonský víkend“, resp. Pražskému Maratonu, lze nalézt na internetových stánkách www.pim.cz . Na této adrese jsou mj. plánky tras s výpisem ulic a časy proběhu prvního a posledního závodníka.

Změny v provozu městské hromadné dopravy vydal Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s., na zvláštních letáčcích, budou k dispozici i na webových stránkách www.dpp.cz .

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,30837 s | počet dotazů: 199 | paměť: 20103 KB. | 16.07.2024 - 05:30:41