Výluka na lince pražského metra


 

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) přeruší z důvodu opravy trati obousměrně provoz metra na lince B v úseku Českomoravská – Černý Most. Výluka proběhne v neděli 13. listopadu 2016 od zahájení provozu metra do cca 12.45 hodin. Po dobu výluky bude zavedena náhradní autobusová doprava linkou XB na trase Českomoravská – Nádraží Libeň – Hloubětín – Rajská zahrada – Černý Most

Pro cestu ke stanici metra Vysočanská bude možné využít pravidelné tramvajové a autobusové linky, pro cestu ke stanici metra Kolbenova pravidelné tramvajové linky. Po dobu výluky bude změněna trasa tramvajové linky č. 14, která bude ze zastávky Nádraží Vysočany prodloužena přes zastávky Kolbenova a Hloubětín do obratiště Lehovec.

V den výluky bude u uzavřených stanic metra a v jejich bezprostředním okolí již od 5.00 hodin dostatečný počet informátorů v reflexních vestách, kteří budou na místě připraveni poradit cestujícím aktuální dopravní spojení. Základní informace a schematické nákresy týkající se vždy konkrétní stanice budou rovněž k dispozici na 15 velkých informačních tabulích.

Během této prodloužené přepravní výluky provede DPP ve 2. koleji mezi stanicemi Rajská zahrada a Černý most výměnu dilatačního zařízení tubusu nadzemní části tratě, jež je zdrojem zvýšeného hluku. Předpokladem pro tyto práce je demontáž a zpětná montáž smyček i rozvodů vlakového zabezpečovače; vyměněno bude 22 pražců i jejich štěrkové lože (cca 15 t) a poprvé budou osazeny podpražcové podložky, které účinněji tlumí hluk.

 

Více informací naleznete zde: http://www.dpp.cz/ceskomoravska-cerny-most-docasne-preruseni-provozu-metra/.

Zdroj: DP Praha


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,50463 s | počet dotazů: 188 | paměť: 20178 KB. | 24.04.2024 - 15:05:46