V Praze dojde k dočasnému přerušení provozu metra C v úseku Florenc – Pražského povstání


Z důvodu opravy trati dochází v sobotu 1. července 2017 (od zahájení denního provozu) do neděle 9. července 2017 (do ukončení denního provozu) k obousměrnému přerušení provozu metra na lince C v úseku Florenc – Pražského povstání. V této souvislosti dojde k posílení tramvajové linky 17 a autobusových linek 135 a 196. Dále bude v provozu náhradní autobusová doprava XC v trase Florenc – Hlavní nádraží – Muzeum – I. P. Pavlova – Vyšehrad – Pražského povstání.

Změny se budou týkat také zastávek autobusů: Pro linky číslo 134 a 904 se přemísťují zastávky Pražského povstání – směr Kavčí hory v ulici Děkanská vinice I přibližně o 25 metrů směrem ke křižovatce s ulicí Dačického; – směr Podolská vodárna, respektive Sídliště Stodůlky v ulici Děkanská vinice I přibližně o 50 metrů směrem ke křižovatce s ulicí Na Pankráci. Pro linku číslo 135 se přemísťuje nástupní zastávka Florenc do ulice Ke tvanici, do nástupní zastávky linky číslo 133.

Dopravní podnik města Prahy se snaží zajistit informovanost cestujících. Jsou připraveny informační letáky v několika typech. K dispozici budou v informačních vitrínách ve stanicích metra nebo u informátorů DP v okolí uzavřených stanic.

Po dobu výluky (od přibližně 7.00 hodin do přibližně 20.00 hodin podle konkrétního místa a dne) bude u uzavřených stanic metra a v jejich bezprostředním okolí nasazeno dostatečné množství informátorů v reflexních vestách, kteří budou na místě připraveni poradit cestujícím (nejen v češtině, ale i v angličtině) s aktuálním dopravním spojením. Informátoři budou také vybaveni zmiňovanými informačními letáky pro cestující.

Od čtvrtka 29. června 2017 bude na připravovanou výluku upozorňovat také hlášení ve všech stanicích metra, které obsahuje upozornění také na větší počet výluk v provozu tramvají od 1. července 2017. Ve čtvrtek 29. června 2017 vyjde upozornění a informace o výluce v deníku Metro. Pro informace týkající se vždy konkrétního místa určení bude připraveno přibližně 90 informačních tabulí se schematickým nákresem a základními textovými informacemi v češtině i angličtině.

Zdroj:DPP


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,22921 s | počet dotazů: 196 | paměť: 22099 KB. | 25.06.2024 - 15:11:43