Stanice Palmovka na trase B pražského metra je bezbariérová


Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dokončil rekonstrukci západní části vestibulu stanice metra Palmovka a cestující mohou využívat nové eskalátory a osobní výtahy. Rekonstrukce západního vestibulu se týkala výměny celkem pěti ramen pohyblivých schodů a vybudování kaskády dvou osobních výtahů včetně výměny silových kabelů, rozvaděčů, systému automatizovaného řízení, modernizace slaboproudých zařízení, elektrické požární signalizace a dalších technologií. Ze stavebních prací lze jmenovat především úpravy nosných konstrukcí pro nové eskalátory, zbudování výtahových šachet, repase a výměny poškozených obkladů a  dlažeb, výměnu podhledových prvků s osvětlením v celém rozsahu vestibulu a  podchodu. Celkové náklady této investiční akce v západním vestibulu stanice činí zhruba 135 mil. Kč. Zhotovitelem byl Metrostav a. s.

Od středy 22. listopadu 2017 začaly ve stanici metra Palmovka další stavební práce. DPP kvůli nim uzavře východní vstup do vestibulu metra. Provede nezbytnou výměnu čtyř eskalátorů, osvětlení a podhledů ve vestibulu. Uzavírka by měla trvat cca pět měsíců, otevřít by se tato druhá část vstupu měla dle předpokladů v polovině dubna 2018.

V průběhu navazující rekonstrukce východní části stanice mohou cestující využívat vstup a výstup západní částí. Všechny komplikovanější zásahy bude zhotovitel provádět ve výluce v nočních hodinách, podchod tedy zůstane během dne v provozu (s drobnými omezeními v podobě lokálních mobilních záborů). Pro demontáž a montáž eskalátoru umístěného ve výstupu do ul. Na Žertvách bude podchod uzavřen, a to na dobu zcela nezbytně nutnou pro dané stavební práce.

Pražské metro má k dnešnímu dni 44 bezbariérových stanic z celkového počtu 61.

Zdroj: DP Praha


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,34089 s | počet dotazů: 201 | paměť: 20255 KB. | 25.07.2024 - 02:04:35