Ve Vyškově budou jezdit sdílené koloběžky


91876e24 3955 42a9 89bb b6368c0cf501
0 0 votes
Hodnocení článku

Město Vyškov uzavřelo memorandum s brněnskou společností Yoyway, s. r. o. Obě strany si podle něj uvědomují, že mohou samostatně či společně přispět k rozvoji bezemisní dopravy. Deklarují svou vůli usilovat a zasazovat se podle svých možností a vlastních zájmů o systematický a promyšlený rozvoj cyklistické dopravy na území Vyškova. Zájemci si od první poloviny června budou moci zapůjčit 30 elektrokoloběžek, které budou rozmístěné  na mnoha stanovištích po celém městě: na Masarykově náměstí, u obchodních domů, na nádražích či ve Smetanových sadech. Vyškov nebude jejich provoz žádným způsobem dotovat, jde o komerční aktivitu. Tým lidí koloběžky každé ráno rozveze do ulic, v průběhu dne upraví špatně rozmístěné koloběžky, doplní je do míst, kde chybí. Přes noc je sbírá, nechává nabít a kontroluje jejich technický stav. V současné době probíhá s ohledem na situaci i během dne dezinfekce. Před zapůjčením se uživateli navíc zobrazí bezpečnostní instrukce, kterými se má během jízdy řídit. Zjistí z nich také zásady správného a bezpečného parkování.

Elektrokoloběžky zákon považuje za dopravní prostředek stejně jako kola. „Mohou jezdit po pozemních komunikacích a cyklostezkách, zákon nicméně výslovně zakazuje pohyb po chodnících jiným účastníkům než chodcům,“ potvrdil místostarosta města.

„Vypůjčení elektrické koloběžky funguje přes aplikaci. K jejímu odemknutí je potřeba naskenovat QR kód, který je na ní viditelně umístěný. Platba za půjčení koloběžky je uživateli po ukončení jízdy automaticky stržena z karty uložené v aplikaci. Podobné formy dopravy dlouhodobě podporujeme, proto jsme dali šanci i tomuto projektu,“ doplnil vyškovský místostarosta.

Zdroj: Město Vyškov

Foto: Yoyway, s. r. o.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,25953 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20384 KB. | 24.04.2024 - 15:17:12