V Ostravě odstartoval mezinárodní cyklistický závod Czech Tour


Na startu jedenáctého ročníku je dvacet sedmičlenných týmů. Mezi nimi jsou dvě stáje UCI World Tour – Mitchelton-Scott a Bora-hansgrohe – ale i česká stáj Elkov Author. V termínu 15.-18.8.2019 se pojede jednotlivé etapy na silnicích v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Na včerejší tiskové konferenci  uvedl ředitel závodu Jaroslav Vašíček, že letos došlo ke zkrácení původního názvu Czech Cycling Tour na Czech Tour. Významnou novinkou je i start závodu v Ostravě. „Letos v Trojhalí v Ostravě začínáme a projedeme celou Ostravou. Hodně mě také těší, že jsme dokázali spojit oboje moravské hory Jeseníky a Beskydy,“ dodal Vašíček. Druhá etapa 16. srpna povede z Olomouce do Frýdku-Místku (212 km) a její trasa je shodná až po Pustevny s předchozími roky. Ale dále dojde k zásadní změně. Za Pustevnami prověří kvalitu jezdců Soláň, Velké Karlovice, Bumbálka(horská prémie) a také závod projede přibližně 2,5 kilometru po Slovensku. Dále následuje Bílá, Frýdlant a ve Frýdku-Místku bude cíl na Zámeckém náměstí.

Bojovat se bud o pět trikotů: žlutý – nejlepší jezdec celkového pořadí (Moravskoslezský a Olomoucký kraj), zelený – bodovací soutěž (Satum), puntíkatý – nejlepší vrchař (Emco), bílý – nejlepší mladý závodník do 23 let (Best of British Cars) a červený – nejlepší český závodník (Prim). Ozdobou závodu je bezpochyby start Jihoafričana Daryla Impeye z týmu Mitchelton-Scott, vítěze deváté etapy letošní Tour de France.

Dopravní omezení související s průběhem závodu:

Dopravní omezení v Ostravě 15.8.2019 v době od 15:00 do 20.00 hodin. Uzavřeny budou komunikace na trase:Trojhalí, Na Karolíně, Frýdecká, Těšínská, Čapkova, Radvanická, Pikartská a Trnkovecká. Doprava bude vedena po objízdné trase.

Dopravní opatření ve Frýdku-Místku dne 16.8.2019. Peloton se má do Frýdku-Místku přiřítit kolem 16. hodiny od Starého Města, přes Slezskou, T. G. Masaryka a Radniční k sprintu o etapové prvenství na frýdeckém náměstí. V trase závodu budou nutná dopravní omezení. Nepůjde o celodenní uzavírky, ale o tak zvané plovoucí uzavírky. Komunikace budou postupně uzavírány zhruba půl hodiny před příjezdem pelotonu a po jeho projetí budou opět plně průjezdné. Jediné větší omezení se dotkne Zámeckého náměstí ve Frýdku, kde bude v den závodu platit zákaz vjezdu. Od 9 hodin bude platit úplná uzavírka ulice Zámecká, Zámeckého náměstí a části ulice Radniční, a to od křižovatky s ulicí Farní směrem k Zámeckému náměstí. Od 14 hodin bude uzavřena také ulice Hasičská, Na Blatnici a Těšínská (v blízkosti frýdeckého náměstí).

Dopravní omezení v Olomouci, kde závod omezí dopravu v pátek 16. srpna a v sobotu 17.8.2019.  V pátek od přibližně 11.30 do 11.50 hodin bude druhá etapa vedena z prostoru před budovou RCO na trase Jeremenkova – Tovární – Lipenská a dál směrem na Přáslavice. Na nezbytně nutnou dobu dojde k omezení nebo pozastavení autobusového provozu. V sobotu 17. srpna od 11 do 11.20 hodin bude třetí etapa závodu vedena z Horního náměstí po trase Pavelčákova – třída Svobody – Polská – Schweitzerova – Jižní a dál směrem na Nedvězí. Také na této trase dojde v uvedenou dobu k omezení dopravy.

Více informací o závodu na http://www.czechcyclingtour.cz/zavody/czech-cycling-tour/o-zavodu-1/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,83711 s | počet dotazů: 187 | paměť: 28570 KB. | 24.02.2024 - 04:46:26