V Olympijském parku Rio-Lipno 2016 jsou připraveni na první návštěvníky


foto3

Podobně jako předloni ožila v době konání zimní olympiády v Soči pražská Letenská pláň, i Lipensko na jihu Čech dopřeje letos všem nasát pravou olympijskou náladu z brazilského Ria a možnost zasportovat si třeba s celou rodinou v různých nejen olympijských disciplínách. Park bude otevřen od 5. 8. do 21. 8. 2016, vstup do něj je zdarma. Do samotného parku je možno vstoupit třemi vchody, u kterých bude návštěvní řád a upozornění, že do parku je zakázán vstup s koly, se psy, se zbraní, pyrotechnikou, omamnými látkami a alkoholem. Dodržování těchto opatření bude bezpečnostní služba u návštěvníků i namátkově kontrolovat. V samotném areálu budou přítomni nejen pracovníci bezpečnostní služby, ale i zdravotníci, připraveni ošetřit drobná zranění. Posíleny však budou i jednotky zdravotní záchranné služby tak, aby v případě vážnějšího zranění mohli být pacienti v co nejkratší době dopraveni do nejbližší nemocnice v Českém Krumlově, v případě vážnějších případů pak do Českých Budějovic. Rozšířené ordinační hodiny pak bude mít služba pohotovosti v Horní Plané. K zajištění bezpečnosti v parku a plynulosti dopravy plánuje policie posílení jednotek dopravní i pořádkové policie, stejně tak jako zajištění pyrotechniků a psovodů. Zdravotní nezávadnost bude operativně kontrolovat Krajská hygienická stanice.

První nápor návštěvníků očekává Olympijský park při svém zahájení, které je plánováno na 5. srpna od 16:00 hodin. V dalších dnech bude park zpřístupněn vždy od deseti hodin ráno, do deseti hodin večer. Sportoviště mimo hlavní park se budou zavírat o čtyři hodiny dřív.

Jedním z podstatných kroků k zajištění zdárného průběhu akce je dle organizátorů plynulá doprava. Bude nezbytné využívat kyvadlové spojení mezi Lipnem a Loučovicemi. „Apelujeme na návštěvníky, aby auta nechali na odstavných parkovištích ve Vyšším Brodě, v Loučovicích, Frymburku a v Lipně nad Vltavou,“ uvedla za krajský úřad Marta Spálenková, vedoucí oddělení krizového řízení.

Dopravní spojení

Autem

Všem návštěvníkům Olympijského parku, kteří se rozhodnou přijet vlastním autem doporučujeme volit trasu České Budějovice – Kaplice – Dolní Dvořiště –Vyšší Brod (parkoviště P6) – Loučovice (parkoviště P4 a P5) a následně přestoupit na kyvadlovou dopravu. Tato trasa bude oficiálně značena na dopravním značení. Můžete zvolit i alternativní, severní trasu, která Vás dopraví do Olympijského parku přes Vimperk a Volary (silnice č. 4 a následně č. 39) nebo trasu severozápadní přes Netolice, Lhenice, Kájov (silnice č. 122 a následně č. 166)

Parkování:

Pro parkování jsou vyznačena  záchytná parkoviště, která nabízejí dostatečné množství parkovacích míst. Oficiální otevírací dobou parkoviště je myšlen interval, ve kterém je parkoviště obsluhováno. Řidiči mohou svá vozidla nechat na parkovišti i mimo oficiální otevírací dobu do ukončení programu. Po zaparkování obdrží návštěvníci identifikační pásku, která je opravňuje využívat po celý den kyvadlovou dopravu, jejíž zastávky se vždy nachází v těsné blízkosti parkovišť.

Záchytná parkoviště:

P2 – Frymburk – provoz 10-18

P3 Lipno nad Vltavou , Pod Lanovkou – provoz nonstop

P4 Loučovice – Prokop – provoz 8-18

P5 Loučovice – Vltavský Mlýn – provoz 10-24

P6 Vyšší Brod – provoz 7-22

 

Doprava vlakem

Kromě klasických spojů, které na Lipno směřují, je pro návštěvníky Olympijského parku připraveno ještě několik zrychlených spojů, které budou vyrážet z Českých Budějovic a budou napojeny na systém kyvadlové dopravy. Spoje lze vyhledat přes www.idos.cz.

Každý návštěvník, který si zakoupí vlakovou jízdenku, obdrží zdarma pásku, která ho bude po celý den opravňovat k využívání kyvadlové dopravy. Tyto pásky budou k dispozici po předložení platné jízdenky na provozovnách ČD.

Autobusem

Více informací na http://www.olympijskeparky.cz/olympijsky-park-rio-lipno-2016/doprava#autobusem

Více informací o programu  http://www.olympijskeparky.cz/olympijsky-park-rio-lipno-2016/program

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,96398 s | počet dotazů: 204 | paměť: 20251 KB. | 24.04.2024 - 15:15:24