V Karlových Varech testují nový elektrobus


0 0 votes
Hodnocení článku

Karlovarský dopravní podnik plánuje obměnu vozového parku a v současné době testuje elektrobus značky MAN Lion‘s City 12 E. Dopravní podnik Karlovy Vary (DPKV) je již mnoho let společností, která se chová velmi šetrně i k životnímu prostředí v lázeňském městě. Do ulic Karlových Varů nyní vyrazil elektrobus značky MAN a cestující se s ním mohli svést již například na linkách 2, 5 a 16. Testovaný elektrobus určitě není posledním, který cestující v ulicích Karlových Varů potkají. Vedení DPKV plánuje v testovacích jízdách pokračovat a postupně zahájit přechod na elektromobilitu.

„Patříme mezi společnosti, které sledují a velmi úspěšně a rychle aplikují nejrůznější moderní trendy do svého provozu. Nyní přicházíme s testem elektrobusů, ve kterých spatřujeme určitou alternativu a doplnění našeho vozového parku,“ říká předseda představenstva DPKV Jiří Vaněček.

„Testujeme například, zda nový vůz dokáže jezdit celý den na jedno nabití. Je sice vybaven rekuperací a dochází k částečnému dobíjení baterií, ale každá linka má jinou délku, jinou četnost spojů a jiný profil,“ pokračuje dále místopředseda představenstva Lukáš Siřínek s tím, že elektrobus jezdí každý den na jiné lince.

Obchod s elektrickými autobusy ve společnosti MAN Truck & Bus postupně roste. Od zahájení prodeje autobusů Lion’s City E v roce 2020 si dopravní podniky v mnoha evropských městech objednaly již více než 700 e-busů MAN. MAN nedávno obdržel dvě objednávky na celkem 53 e-busů od dvou hamburských dopravců. Společnost Hamburger Hochbahn AG si poprvé objednala elektrické autobusy MAN. Zakázka se týká 17 kloubových autobusů Lion’s City 18 E a část z nich bude dodána ještě letos. Druhá objednávka pochází od dopravní společnosti Verkehrsbetriebe Hamburg-Holstein GmbH, která se pro e-busy MAN rozhodla již potřetí. Současná objednávka zahrnuje 30 autobusů Lion’s City 12 E a 6 kloubových 18metrových autobusů Lion’s City 18 E, přičemž dodání prvních jednotek je naplánováno na rok 2022.

Zdroj a foto: Magistrát města Karlovy Vary


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,15560 s | počet dotazů: 206 | paměť: 20480 KB. | 29.05.2024 - 14:33:43