V centru Brna začne od září letošního roku platit nový parkovací systém


Rada města Brna dnes schválila další skupinu dokumentů, které je nutné připravit pro spuštění rezidentního parkování Historické centrum. Systém, který bude Brno zavádět od 1.9.2018, podporuje ochranu rezidentů v okolí jejich bydliště a reguluje dlouhodobé stání vozidel. V oblasti v okolí ulic Antonínská, třída Kapitána Jaroše a Grohova se připravuje spuštění rezidentního parkování od 1. listopadu letošního roku.

V městské části Brno-střed již probíhají debaty o rezidentním parkování s občany. Připravuje se také spuštění komunikační kampaně a webu, kde lidé najdou všechna potřebná pravidla ve srozumitelné a přehledné formě. K vyřízení potřebných oprávnění budou lidé muset navštívit kontaktní pracoviště na Zvonařce nebo požádat o založení účtu elektronicky. Další úkony bude možné provádět elektronicky prostřednictvím elektronického účtu – osobních stránek uživatele.

Základní informace o poplatcích.

Rezidenti z Brna-středu zaplatí za první auto 600 korun, za druhé 15 tisíc korun, za třetí a každé další 30 tisíc korun za rok. Na rezidentní oprávnění má nárok každý, kdo má v dané lokalitě trvalé bydliště nebo vlastní nemovitost. Každý rezident navíc bude mít právo na 100 bezplatných parkovacích hodin ročně pro své návštěvy.

Více informací na stránkách

https://www.brno.cz/brno-aktualne/co-se-deje-v-brne/a/novy-system-parkovani-v-brne-v-historickem-centru-zacne-platit-od-1-zari/

Organizátorem dopravy v klidu v Brně je od roku 2011 společnost Brněnské komunikace a.s..


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,03365 s | počet dotazů: 201 | paměť: 20306 KB. | 25.07.2024 - 06:20:25