Uzavřený most do lokality Horní Hrbáč v Brumově-Bylnici: Obyvatelé čekají na financování Opravy


Hrbac2
0 0 votes
Hodnocení článku

Most vedoucí do lokality Horní Hrbáč v Brumově-Bylnici je již dlouhodobě uzavřen pro motorová vozidla, a to nejen dopravními značkami, ale také betonovými zátarami. Místostarosta David Ptáček (BEZAP) informoval, že most, který překonává železniční trať, byl uzavřen 5. října 2022 poté, co znalec zhodnotil jeho stav jako havarijní. Pěší mohou most bez problémů využívat.

Stav mostu naznačuje jeho pokročilé stáří a havarijní stav není patrný pouze na povrchu komunikace, ale zejména na jeho konstrukci, která doslova chátrá. Obyvatelé Brumova-Bylnice se však musí na opravu nebo spíše výstavbu nového mostu ještě nějakou dobu těšit, protože obec momentálně nemůže získat finanční dotace na tuto náročnou investici.

Místostarosta Ptáček uvedl, že obec pracuje na finančním odhadu a nedávno vyhlásila veřejnou zakázku na tři mosty ve městě. Projektanti byli vybráni, a tak se začne pracovat na projektování a opravě těchto tří mostů.

Dopravní význam této cesty spojený s lokalitou Horní Hrbáč je značný, zejména s ohledem na novou výstavbu a plánované projekty rodinných domů v této oblasti. Obyvatelé se dostávají do lokality pouze jedním přístupovým místem, a proto je obnova mostu klíčová pro zlepšení dopravní situace. Zatím nebyla stanovena oficiální objízdná trasa, ale jediná možná alternativa pro motorová vozidla zahrnuje přejezd přes železnici a ulici Hrbáč, což přináší řidičům několikaminutové zpoždění a zvýšenou zátěž dopravou pro obyvatele této ulice během návratu z práce.


Zdroj a foto: Protext – Tisková zpráva


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,08233 s | počet dotazů: 218 | paměť: 20449 KB. | 19.07.2024 - 00:01:08