Třinec dostane dotaci na stavbu parkovacího domu pro kola


Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová schválila na podporu rozvoje cestovního ruchu návrh dotací ze státního rozpočtu. Přes 83 milionů korun bude rozděleno mezi 58 projektů. Mezi schválenými projekty je i stavba parkovacího domu pro kola v Třinci. Město má v plánu stavět ještě v letošním roce, pokud se podaří získat dotaci. Do listopadu letošního roku by měla být postavena vedle vlakové zastávky Třinec centrum unikátní automatická parkovací věž, kde by mohli cyklisté bezpečně zaparkovat svá jízdní kola. Parkovací dům pro kola bude situován na ulici Jablunkovské, která je rozšířena o vyhrazené pruhy a cyklostezku navazující na síť městských a podhorských cyklotras. Samotné použití automatické parkovací věže je velice jednoduché a jízdní kolo je po celou dobu v naprostém bezpečí. Oproti klasickým stojanům lze kolo do parkovacího domu zaparkovat i s brašnami a přilbou. Plánovaný poplatek za parkovné je 5 Kč na celý den.

Město Třinec podalo žádost o podporu na projekt „Parkovací dům pro kola, Třinec“ s možností získání podpory ve výši  4,958 mil. Kč. v rámci Národního programu podpory cestovního ruchu. Požadovaná výše dotace byla ministryní pro místní rozvoj schválena

Plánované náklady na výstavbu parkovací věže:

Celkové výdaje:                                           11 999 570,00  Kč

celkové způsobilé výdaje:                             9 917 000,00 Kč

celkové nezpůsobilé výdaje:                         2 082 570,00 Kč

dotace (VDS):                                                4 958 500,00 Kč

Po dokončení stavby bude Třinec po Hradci Králové a Přerově třetím městem v ČR, kde bude tento ojedinělý objekt využíván.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,12689 s | počet dotazů: 204 | paměť: 20239 KB. | 24.04.2024 - 18:39:59