Stavba nové okružní křižovatky omezí dopravu v Holešově


Na krajské silniční síti vznikne nová okružní křižovatka. Silničáři ji začnou v červenci budovat v Holešově – Všetulích na křížení silnic II/438, II/490. Účelem stavby je přebudování nevyhovující stykové křižovatky silnic II/438 (ulice Palackého) a silnice II/490 (ulice 6. května) ve městě Holešov, místní části Všetuly, na okružní křižovatku a tím docílit větší bezpečnosti a plynulosti dopravy. Silnice II/438 propojuje centrum Holešova s Hulínem a silnicí D55, silnice II/490 vede do obce Rymice a dále do Olomouckého kraje. Obě silnice II. třídy jsou dvoupruhové.

Rekonstrukce spočívá v kompletním odfrézování stávajících živičných ploch a položení živičných vrstev nově umísťované okružní křižovatky v místě stávající stykové křižovatky. Vozovka silnic II/438 a II/490 a okružní křižovatky bude mít povrch z asfaltového betonu ve speciální úpravě – jako protihlukový povrch s příměsí pryžového granulátu o tloušťce 30 milimetrů. Součástí stavby je vybudování prstence z velkých žulových kostek a dělicích směrovacích ostrůvků z betonové žulové dlažby. V rámci rekonstrukce bude dále vybudováno kompletní odvodnění okružní křižovatky.Nově bude vybudována kompletní konstrukce vozovky zastávkového pruhu linkové osobní dopravy s povrchem z dlažební žulové kostky.

Zhotovitelem stavby je firma SMO, a. s., Otrokovice. Stavební práce budou zahájeny 1. července a dokončeny do 30. září 2016. Tato akce je koordinována s městem Holešov a VAK Kroměříž, které vystupují jako investoři dalších souběžně realizovaných stavebních objektů. Výstavba okružní křižovatky bude stát něco přes tři miliony korun. Stavba bude financována plně z rozpočtu Ředitelství silnic Zlínského kraje.

Stavba si vyžádá dopravní omezení! Stavební úpravy na křižovatce budou probíhat za částečného omezení dopravy se zachováním provozu ve směru Hulín – Holešov, tzn. silnice II/438. Stavební práce na silnici II/490 budou probíhat za úplné uzavírky. Objízdná trasa povede po silnicích III. třídy, a to III/43821 a III/49010 (ulice Nerudova, Dlažánky a Přerovská).

Zdroj: RSZK


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,96388 s | počet dotazů: 200 | paměť: 20235 KB. | 17.07.2024 - 23:53:20