Stanice metra Národní bude opět zprovozněna


dsc01267 300x225 1
pohled z ulice Národní do ulice Spálená

pohled z ulice Národní do ulice Spálená

V centru Prahy vyrůstá multifunkční komplex Quadrio nad stanicí metra Národní třída, kde budou kromě kancelářských prostor také luxusní byty a prodejní galerie, která naváže na prostory stanice metra. Budova také nabídne 250 míst k parkování. V současné době je už patný prostor u tramvajové zastávky, který bude chránit čekající cestující před deštěm. Po doby výstavby budovy byla uzavřena stanice metra Národní třída. Slavnostní otevření a opětovné uvedení do provozu se uskuteční 27. 6. 2014. I po otevření stanice Národní třída bude ještě výstup z metra několik měsíců částečně omezen stavbou multifunkčního objektu, který je postaven přímo nad stanicí metra. Lidé budou nově vystupovat do tramvají na rohu Spálené a Purkyňovy ulice. Po dokončení celého komplexu se z metra také dostanou přímo do budovy. Vzezření stanice zůstane proti minulosti nezměněno, i nadále bude mít žluté zbarvení.

Od února 2013 odkoupila investiční a developerská skupina CPI Group  podíl v projektu COPA Centrum Národní od švýcarského podnikatele Sebastiana Pawlowského. Stala se tak jediným vlastníkem projektu, který také okamžitě přejmenovala na multifunkční komplex QUADRIO. Kolaudace budovy je plánována na letošní září, otevření centra pak na přelomu října a listopadu.

Investorem komplexu QUADRIO je CPI Group, staví firma Metrostav,a.s. a cena stavby je cca 3 300 000 000 Kč. Více informací o projektu a případném nájmu najdou zájemci na http://www.rezidence-quadrio.cz/cs/o-projektu/ 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,20017 s | počet dotazů: 191 | paměť: 20059 KB. | 16.07.2024 - 05:09:25