Školáci v Praze budou mít prázdniny začátkem února, ale doprava už zahájila „poloprázdninový“ provoz v lednu


Důvodem však není školní docházka, ale nedostatek řidičů MHD. Pražský dopravní podnik proto informuje veřejnost, že 2. 1. pojedou spoje PID jako o prázdninovém pracovním dnu a od 3. 1. do 12. 1. pak nadále v mírně omezeném režimu, přibližně v rozsahu prázdninového provozu. Oproti běžným prázdninám budou však v provozu všechny školní linky, posílený počet spojů pojede na studentských linkách typu 107 či 143 a žádná omezení nebudou zavedena v příměstské dopravě a na městských linkách, jejichž spoje jsou s provozem příměstských linek koordinovány.

Zavedení těchto omezení nesouvisí s nutností uspořit finanční prostředky, ale vychází z dlouhodobě nepříznivé situace s dostupnými počty řidičů průřezově u všech dopravců i druhů PID. Přestože všichni dopravci zahájili v průběhu roku 2017 rozsáhlé nábory nových pracovníků, nízká nezaměstnanost způsobuje, že se na pracovním trhu noví řidiči hledají nesmírně složitě.

Vzhledem k této situaci stávající řidiči hromadné dopravy v uplynulém roce zajišťovali přepravu Pražanů s obrovským nasazením na hranici svých možností, za což jsme jim nesmírně vděční. V závěru roku mnohdy zcela vyčerpali maximální počty přesčasových hodin, a protože by jejich absence již měla vliv na možnosti vypravení některých spojů, téměř neměli možnost si vybrat jakékoli volno.

„Poloprázdninový“ provoz PID v prvních dvou lednových týdnech je tak zaveden proto, aby od začátku nového roku byly sníženy požadavky na odpracované hodiny řidičů, případně aby byla některým z nich nabídnuta možnost si dovybrat volno, k čemuž jen cca týden trvající vánoční svátky neposkytovaly dostatek prostoru.

Dopravní podnik hledá řidiče autobusů  https://dpp.jobs.cz/detail/?id=G2-1024696649-aden_brand0&rps=186

řidiče tramvají https://dpp.jobs.cz/detail/?id=G2-1000345022-aden_brand0&rps=186

Zdroj: DP Praha

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,28174 s | počet dotazů: 195 | paměť: 20258 KB. | 20.07.2024 - 11:04:38