Škoda 110 Super Sport


Ferat
0 0 votes
Hodnocení článku

Škoda 110 Super Sport je jedinečné auto, které si vysloužilo obsazení v nejednom filmu, bohužel se ale vyrobil pouze jeden kus (pouze prototyp),  který byl v rámci 80. let přestavěn.

V roce 1971 se přestavil ve Škoda Mladá Boleslav nový sportovní automobil, který představoval pokus o unikátní sportovní vzhled Škodovek. Motor byl použit ze Škody 110 L Rallye a karosérie je vytvořená ze sklolaminátu v bílé barvě. Charakteristickým prvkem auta byly vysouvací přední světa a v zadním čele umístěných 16 kulatých světel, 6 u horního okraje a 10 v dolní řadě. Také je karoserie pouze jedno dveřová, kdy se otevírá se celá střecha a čelní sklo.

Byl vyroben pouze jediný exemplář, který byl v roce 1972 představen na autosalonu v Bruselu. Celosvětová veřejnost o automobil projevila zájem, ale v rámci ČSSR byl vůz kritizován, oproti západním novinám, kde jeho kvalitu a styl hodnotili velice dobře, lépe než slavný Aston Martin.

V roce 1981 proběhla přestavba. Pro natáčení filmu Upír z Feratu byl vůz přelakován na černou barvu, upraveny přední svítilny (nevysouvací světla do obdélníku) a zadní charakteristické svítilny byly nahrazeny světly ze škody Škody 742 M. Doplněno bylo také zadní křídlo, aby se více hodilo do upírského filmu, kde bylo auto hlavním představitelem.

Momentálně je auto k vidění ve „Ferat“ úpravě v Škoda Auto Muzeu v Mladé Boleslavi.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,22453 s | počet dotazů: 202 | paměť: 24572 KB. | 19.06.2024 - 02:20:51