ŘSD vybralo nejlepšího zhotovitele pro přestavbu křižovatky Kosmonosy na dálnici D10


Kosmonosy
0 0 votes
Hodnocení článku

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obdrželo osm nabídek na realizaci akce “D10 MÚK Kosmonosy”, která má za cíl zlepšit dopravní situaci v okolí Mladé Boleslavi. Nabídky byly posuzovány podle ekonomického hodnocení, kde důležitým aspektem byla doba pro zprovoznění nové mimoúrovňové křižovatky.

Nejvýhodnější nabídku podala společnost EUROVIA CS a.s., která nabídla cenu 736 milionů korun bez DPH a dobu pro zprovoznění 409 dní. Tato nabídka byla o 64 milionů korun levnější a o 46 dní kratší než druhá nejlepší nabídka od společnosti STRABAG a.s.

Stavba má již vydané stavební povolení a plánované zahájení je v roce 2023. Uvedení do provozu se očekává v roce 2025. Předmětem stavby je přestavba stávající trubkovité křižovatky na prstencovou křižovatku s prstencem nad úrovní dálnice D10. Nová křižovatka bude mít sedm větví a zajistí lepší propojení silnic I/16, I/38 a dálnice D10 u Kosmonos.

Přestavba křižovatky je součástí rozvoje území východně od dálnice D10, kde je plánovaná výstavba průmyslové zóny. Nová křižovatka také umožní napojení přeložky silnice I/16 Mladá Boleslav-Martinovice, která je ve fázi přípravy.

ŘSD doufá, že nová křižovatka přinese řidičům plynulejší a bezpečnější jízdu a snížení dopravní zátěže v okolních obcích.

Zdroje:

Foto: Ředitelství silnic a dálnic ČR


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,10150 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20501 KB. | 29.05.2024 - 12:49:38