Rozšíření dopravních omezení na dálnici D1 u Prahy v km 16 až 21


Mirosovice PH CZ Highway D1 092
0 0 votes
Hodnocení článku

Rozšíření dopravních omezení na dálnici D1 u Prahy v km 16 až 21 (tj. mezi MÚK 15 Všechromy a MÚK 21 Mirošovice) je nezbytné pro zahájení rozsáhlé rekonstrukce tohoto úseku. Práce budou zahájeny v celé délce rekonstruovaného úseku během nadcházejícího víkendu a budou pokračovat po celou letošní stavební sezonu.

V pátek 17. 3. v 10:00 h. začne instalace dopravního omezení směrem na Prahu, po ukončení ranní dopravní špičky. Ve směru na Brno začne instalace dopravního omezení v sobotu 18. 3. v poledne, po ukončení odjezdů z Prahy na víkend. Během instalace dopravního omezení bude docházet ke snižování počtu jízdních pruhů na 2+2, v některých případech i na 2+1. V místě prací bude snížena rychlost na 80 km/h.

Ve směru na Prahu budou 3 pruhy opět k dispozici v neděli 19. 3. ve 13:00 h., ve směru na Brno v neděli v 19:00 h. Vedení dopravy bude v průběhu rekonstrukce vždy veden v režimu 3+3 jízdní pruhy, s výjimkou instalace dopravních omezení.

Rekonstrukce tohoto úseku bude prováděna společností EUROVIA CS s náklady ve výši 388 mil. Kč bez DPH. Termín realizace je stanoven na období od října 2022 do listopadu 2023. V rámci rekonstrukce bude provedena kompletní oprava vozovky v celém úseku v obou směrech, včetně sanací podkladů vozovek a mostů, oprava odvodnění a stavba nové protihlukové stěny, která před hlukem z dálnice ochrání bytovou zástavbu v obci Kunice.

Na mimoúrovňové křižovatce Mirošovice bude provedena kompletní výměna veřejného osvětlení a dojde také na výměnu svodidel. Na závěr bude vozovka vybavena meteorologickými čidly, budou vyměněny kamery pro dohled na provoz a provedeno nové vodorovné a svislé dopravní značení.

Přestože rekonstrukce tohoto úseku bude způsobovat určité nepříjemnosti a omezení pro řidiče, je nutné si uvědomit, že její provedení je nezbytné pro zajištění bezpečnosti a plynulosti provozu na této důležité dopravní tepně.

Zvláštní pozornost si zaslouží protihluková stěna, která bude postavena za účelem ochrany obyvatel obce Kunice před hlukem z dálnice. V posledních letech se zvyšuje povědomí o negativním vlivu hluku na zdraví a kvalitu života lidí, a proto je důležité, aby se stavby takového charakteru staly běžnou součástí dopravní infrastruktury.

Vzhledem k tomu, že rekonstrukce bude probíhat po celou letošní stavební sezonu, je nutné počítat s omezeními a zpomalením provozu na dálnici D1 v daném úseku. Řidiči by proto měli být trpěliví a dodržovat pokyny dopravních značek a pokyny policie. V případě možnosti by měli zvažovat i alternativní trasy a volit hromadnou dopravu.

Výsledkem rekonstrukce bude moderní a bezpečná silnice, která bude sloužit motoristům po mnoho let. Díky novým technologiím a vylepšenému odvodnění by se měla také snížit pravděpodobnost vzniku nehod v daném úseku.


  • Foto: Miaow Miaow / Volné dílo / Wikimedia Commons
  • Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic ČR

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,34098 s | počet dotazů: 210 | paměť: 20375 KB. | 19.06.2024 - 12:38:11