Řidiči mohou jezdit po dokončené části obchvatu v  Rokycanech


Od pátku 7.6.2013 mohou řidiči využívat první úsek obchvatu Rokycany   Hrádek, který odlehčí Rokycanům a zlepší propojení průmyslových areálů v jejich jižní části. Nová silnice je konstruovaná jako dvoupruhová o šířce každého pruhu 3 metry. Součástí nové stavby je i  most přes Rakovský potok s železobetonovou konstrukcí tvaru uzavřeného rámu a protihluková stěna. V rámci stavby došlo k řadě přeložek inženýrských sítí,  kanalizace, vodovodu.

 Po dokončení celného obchvatu propojí komunikace Rokycany a Hrádek. V současné době umožní dokončený úsek zlepšení dopravního napojení průmyslových areálů v jižní části Rokycan na silniční síť.  Investorem stavby je Plzeňský kraj prostřednictvím Správy a údržby silnic Plzeňského kraje. Z celkových nákladů téměř 170 miliónů Kč pokryje 85% finanční podpora ze strukturálních fondů EU – ROP Jihozápad. Zhotovitelem stavby bylo sdružení společností SWIETELSKY a VHS.

 Projekt obchvatu Rokycany   Hrádek (silnice III/11724) se připravoval už od roku 1999; územní rozhodnutí bylo získáno až v roce 2004. Protože se musely řešit složité vlastnické vztahy při výkupu pozemků, byla stavba rozdělena na dva úseky. Výstavba prvního úseku v délce 1,7 kilometru začala 28. března 2012 a od dneška slouží řidičům. Odložené slavnostní otevření proběhne ve druhé polovině června.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,10522 s | počet dotazů: 192 | paměť: 20186 KB. | 23.04.2024 - 04:26:54