Praha připravuje novou trasu cyklostezky po náspu bývalé železniční vlečky.


n200704011332 P3300008
0 0 votes
Hodnocení článku

Prodloužení páteřní cyklostezky podél potoka Rokytky v Praze 9 povede po několika mostech a počítá se i s využitím náspu bývalé železniční vlečky.  Vznikne tak necelé 3 km dlouhá trasa zcela bez propojení s automobilovou dopravou. (Foto v článku)

V současné době končí cyklostezka podél Rokytky u  Freyovy ulice. Prodloužená trasa bude pokračovat po nově postaveném mostu přes tuto ulici a dál po náspu bývalé železniční vlečky podél Rokytky. Prostor podél Rokytky je v současné době zarostlý náletovou vegetací a neudržovaný. V připravovaném projektu na využití plochy kolem Rokytky je počítáno s úpravou břehů a využití cesty kolem Rokytky pro rekreaci. Násep bývalé železniční vlečky vede po levém břehu Rokytky a jeho úpravou vznikne cyklostezka s asfaltovým povrchem vedená v klidném prostředí a mimo dopravu. Cyklostezka překoná po opraveném mostě také ulici  Poděbradskou, po které jezdí velké množství automobilů a vede tramvajová trať.

 Násep železniční vlečky a most přes Poděbradskou Most přes Poděbradskou

Náklady na připravovanou cyklostezku se odhadují na 79 milionů korun. Stavba zahrne potřebné úpravy terénu, výstavbu 4 nových mostů a rekonstrukci dvou mostů stávajících. Počítá se také s osvětlením, které bude vybudováno po celé délce nové cyklostezky. Projekt cyklostezky je připraven, stavba bude co nejdříve zahájena a s uvedením do provozu se počítá v polovině roku 2008.

V současné době vede Prahou 195 km cyklistických tras a z toho jen 60km vede po komunikacích bez automobilové dopravy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,34476 s | počet dotazů: 199 | paměť: 24642 KB. | 22.05.2024 - 22:41:11