Praha našla nová jména pro ulice.


n200709301556 P9290137
0 0 votes
Hodnocení článku

Milovníci díla Jaroslava Foglara najdou ulici Na Stínadlech v Praze 1 a výběr mnoha dalších jmen nezapřel u navrhovatelů slabost pro hudební skladatele a zpěváky. FOTO v článku.

V Praze 9 – katastrální území Čakovice jsou nové ulice:

Marie Podvalové (sopranistka ND), Marty Krásové  (mezzosopranistka ND), Hakenova (basista ND), Blachutova (tenorista ND)

V Praze 10 – katastrální území Uhříněves

Vlasty Průchové (jazzová zpěvačka), Hulanova (jazzový basista a skladatel), Karla Zicha (zpěvák, skladatel, hudebník), Ingrišova (hudební skladatel) 

Další jména ulic jsou z vesmírné inspiraceMerkurova, Plutova, Uranova, Sluneční, Měsíční, Venušina, Saturnova

A několik tradičních jmen – Nové náměstí a Ke kříži

Jména známých osobností najdeme nově i v dalších obvodech Prahy.

V Praze 4 na katastrálním území Michle je ulice Tigridova (novinář, politik) a na katastrálním území Libuš je ulice Brunelova ( britský konstruktér a podnikatel).

Také nové názvy ulic na obvodě Prahy 5  jsou inspirované osobností – Wiesenthalova ( rakouský aktivista) a Kakosova ( člen továrního sboru hasičů ve Waltrovce, který zahynul při hašení požáru 1944) a další dvě jména  vychází ze starého místního pojmenováníZa Fořtem a Na Rovném a podle charakteru ulice – Dělená.

Také na obvodě Prahy 8 na katastrálním území Březiněves jsou dvě ulice s novými jmény, která byla inspirována historií – ulice Johanitská ( řád Johanitů vlastnil obec po roce 1159) a Petráčkova ( Jan Petráček z Vokounštejna vlastnil obec začátkem 17. století).

 Ulice Na Stínadlech  – vychází severozápadním směrem z Haštalského náměstí mezi Anežskou a Haštalskou a vstupuje do ulice U obecního dvora.

Foto od Anežské ulice.

Na Stínadlech - pohled od Anežské ulice


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,25740 s | počet dotazů: 195 | paměť: 24578 KB. | 25.07.2024 - 02:52:33