Nová cyklostezka propojí Hradec nad Moravicí s Opavou


Do července příštího roku by měla být hotová nová cyklostezka, která propojí město Opavu přes obce Otice a Branku u Opavy s městem Hradec nad Moravicí. První 760 metrů dlouhý úsek z Opavy do Otic stál 2,6 milionu korun a byl zprovozněn v roce 2017. Nyní se připravuje výstavba 3,325 km dlouhé druhé části. Celkové náklady na realizaci nové cyklostezky jsou vyčísleny na 13 milionů korun. Výše schváleného příspěvku činí přes 10 milionů korun. Dotací nekryté náklady si mezi sebe rozdělí jednotlivá města a obce. Skutečná výše nákladů bude upřesněna po ukončení výběrového řízení. Termín realizace stavebních prací je plánován na závěr roku 2020 a první polovinu roku 2021.

U zrodu projektu cyklostezky stálo statutární město Opava.  Žádost o dotaci Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) podalo a stavbu zastřeší město Hradec nad Moravicí s podporou ostatních samospráv. SFDI podpořil stavbu dotací výši 10 milionů korun.

Cyklostezka bude začínat u koupaliště v Hradci nad Moravicí, pokračovat lokalitou Pod Hanuší, dále kolem zemědělského areálu v Brance u Opavy a poté přes původní polní cesty až k zemědělskému areálu v Oticích, kde po stávajících místních komunikací naváže na v minulosti již zrealizovaný úsek Otice – Opava vedoucí k Englišově ulici v Opavě. Jedná se o stavbu smíšené stezky pro cyklisty a chodce s asfaltovým povrchem.

Zdroj: HnM


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Více na IZdoprava.cz ->   Vedení Jihomoravského kraje dává na rozvoj cyklistiky 5 milionů korun

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,47352 s | počet dotazů: 219 | paměť: 29071 KB. | 08.12.2023 - 19:24:21