Praha láká cestující na nové tarify MHD


Městská rada schválila na svém jednání 17.2.2015 snížení ceny ročního předplatného kupónu na území hl. m. Prahy a další tarifní opatření, které mají přilákat do vozů MHD více cestujících.

Co bylo schváleno?

Roční občanské zvýhodněné jízdné – na stanovené období s volitelným začátkem platnosti, s evidencí osobních údajů (typ I) nebo bez evidence osobních údajů v databázi vydavatele (typ II): Cena ročního/365denního (v přestupném roce 366denního) občanského zvýhodněného kupónu s volitelným začátkem doby platnosti činí 4 750 Kč, s tím, že od data 1. 7. 2015 nejvýše po dobu dvou let zkušebního provozu se snižuje na 3 650 Kč. Snížení ceny se vztahuje pouze ke zde uvedenému ročnímu kupónu PID platnému v pásmech P a 0 (území hl. m. Prahy).

Zvláštní cena jízdného pro jednoho rodiče (nebo 1 osobu) doprovázející dítě do 3 let věku ve výši 0 Kč – mimo vlaky zapojené do systému PID. Zvláštní cena jízdného pro doprovázející osobu bude poskytována na základě průkazky jako dokladu o nároku na zvláštní cenu jízdného pro jednoho rodiče (nebo 1 osobu) doprovázející dítě do 3 let věku pro 0 Kč, kterou bude mít dítě, a tato průkazka bude opravňovat k přepravě jednoho rodiče nebo jedné doprovázející osoby za zvláštní cenu jízdného 0 Kč. Průkazka se vydává po dodání věrné fotografie dítěte ve formátu 3,5 × 4,5 cm a  zaplacení ceny průkazky ve výši 20 Kč. Vzhledem k tomu, že se podoba dítěte v tomto období života velmi rychle mění, průkazka se vydává na nejvýš 1 rok s omezením platnosti ve 3. roce života dítěte do dne předcházejícímu dni 3. narozenin.  Pro vydání průkazky bude vyžadováno předložení průkazu totožnosti zákonného zástupce dítěte s datem narození dítěte nebo rodný list dítěte, pokud nemá zákonný zástupce údaje o dítěti zapsané v průkazu totožnosti. Nárok na zvláštní cenu jízdného pro jednoho rodiče (nebo 1 osobu) doprovázející doprovodu dítěte do 3 let věku nelze zpětně doložit.

Povolení bezplatné přepravy psů na území hl. m. Prahy na všechny jízdní doklady PID včetně dokladů na zvláštní jízdné 0 Kč a cestujících splňujících podmínky bezplatné přepravy v PID mimo vlaky zapojené do systému PID

Nápad, jak nalákat cestující do MHD, vypadá na první pohled zajímavě.

Snížení ročního předplatného je určitě vítanou změnou. Kdo cestuje MHD pravidelně, tomu se nová cena líbí a může případně přilákat další zájemce. Je  otázka,  zda cena jízdného je tím rozhodujícím faktorem, proč rodiče volí pro svou jízdu raději osobní vozidlo. To nulový tarif za cestování pejsků má zajisté větší naději na úspěch. Každému je jasné, že majitelé pejsků se radostně rozjedou se svými miláčky na výlety MHD. To budou mít „Hafíci“ radost!

Ale vážně! Jen čas ukáže, co nově schválená opatření skutečně přinesou a jaká další  bude nutné vymyslet.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,04788 s | počet dotazů: 191 | paměť: 20280 KB. | 22.04.2024 - 14:00:10