Omlazená Škoda Octavia 4 je konečně tady. Přichází s AI a kontroverzními světly


word image 162802 1
5 1 vote
Hodnocení článku

Představení nového modelu je pro každou automobilku milník a samozřejmě to platí i pro modernizované neboli faceliftované verze. A právě modernizací si nyní prošel nejdůležitější model mladoboleslavské automobilky Škoda Auto. Čtvrtá generace Octavie sice na trhu nezpůsobí revoluci, ale přesto se o ní bude mluvit. Přichází totiž s několika odvážnými (a pro někoho možná i kontroverzními) prvky. Změny zasáhly vizuální i technologickou stránku vozu.

Začněme změnou, která jde nejvíce vidět. A bez nadsázky by se dalo říct, že bije do očí. Řeč je samozřejmě o výrazně pozměněných předních světlometech, díky kterým se faceliftovaná Octavia 4 liší od starší verze již na první pohled. Designéři nechali šikmý proužek linky světelného podpisu vystoupit z obrysu lampy tak, aby kopíroval linii masky rámu chladiče. Jde o vskutku odvážný a velmi originální počin. Je téměř jisté, že publikum rozdělí na dva tábory. Škoda se však nemusí příliš bát, podle průzkumů se neotřelý designový prvek setkává veskrze s pozitivními ohlasy.

izdoprava cz auto poly 01

Modernizací dále prošly nárazníky, které model prodlužují o 9 mm na výsledných 4698 mm, a to v obou karosářských verzích. V nabídce litých kol pak přibyla aerodynamická 16“ kola Matar, černá 17“ litá kola Slagard, 18“ litá kola Lerna a 19“ litá kola Elias pro modely RS s černými aerodynamickými kryty. Barevná paleta zůstala totožná (tři nemetalické odstíny, sedm nemetalických a několik desítek odstínů v prémiovém lakování).

Novinek se Octavia dočkala i v kabině. Na přání si lze objednat infotainment s 13“ dotykovým displejem. A pozor – hlasová asistentka Laura nyní pracuje v tandemu s umělou inteligencí. Integrovaný ChatGPT dodá ovládání vozu zcela odlišný rozměr. Odladěním prošel i systém Kessy, který automaticky odemyká a zamyká automobil, jakmile se řidič přiblíží či vzdálí na 1,5 metru. Tohle je budoucnost automobilismu v přímém přenosu.

izdoprava cz auto poly 02

Zmínili jsme pouze pár třešniček – modernizace se však dotkla také čalounění, dekoračních lišt, a dokonce nabídky Simply Clever prvků, do které přibyla speciální odkládací schránka na středovém tunelu a několik dalších příjemných drobností.

Tak co na ni říkáte? Počkáte si, až vám bude modernizovaná Škoda Octavia parkovat před domem, nebo vám více imponují dostupné skladové vozy Škoda, které jsou k mání s velkými slevami?

Zdroj/foto: skoda-storyboard.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
5 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,20361 s | počet dotazů: 202 | paměť: 24520 KB. | 22.04.2024 - 12:10:28