Obchvat kolem obcí Čechy a Domaželice bude v provozu už koncem září


Základní kámen stavby položil hejtman Olomouckého kraje 26. března 2012 a v současné době se stavba dokončuje tak, aby bylo možné uvést stavbu do předčasného užívání už koncem září. Ve druhé polovině září bude ještě instalováno nové dopravní značení a pak proběhnou jen dokončovací práce. Smluvní termín dokončení celé stavby je ke konci listopadu 2013. S průběhem prací se hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil seznámil 13,srpna 2013.

Nový obchvat na silnici II/150 o celkové délce 3,98 kilometrů zasahuje do katastrálního území obcí Želatovice, Prusy, Čechy, Domaželice a navazuje na obchvat Želatovic. Součástí stavby je také pět nových mostů a další stávající most museli stavbaři prodloužit. V obci Prusy byly vybudovány nové autobusové zastávky a zrekonstruovány části místních komunikací.

Důležitou součástí obchvatu  je i stavba protihlukové stěny kolem domů obce Domaželice. Mezi obcemi  Domaželice a Líšná byl postaven nový světelný přechod pro chodce za zhruba 1,3 milionu korun, který umožní bezpečnější a snadnější pohyb občanů mezi oběma obcemi.

Stavba silničního obchvatu za více než 360 milionů korun patří k největším dopravním investicím Olomouckého kraje. Zhotovitelem stavby je sdružení firem EUROVIA CS, FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby a STRABAG. Projekt obchvatu vypracovala přerovská společnost PRINTES-ATELIER.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,07705 s | počet dotazů: 199 | paměť: 20199 KB. | 24.06.2024 - 06:03:52