Občané Nymburka mohou hlasovat o podobě nádraží


0 0 votes
Hodnocení článku

Finální podoba nymburského hlavního nádraží vyjde z architektonické soutěže, ale o jejím zadání mohou místní lidé svým hlasem rozhodnout. Správa železnic ve spolupráci s Českými drahami představila městu studii, která znamená budoucnost železniční stanice. Dvě varianty – zachování historické budovy plus nová výpravní a nová technologická budova? Anebo zcela nové moderní nádraží s velkorysým vnějším prostorem? Zatím se jedná pouze o ideovou studii, která má ověřit možnost realizace obou variant. První varianta počítá s ponecháním stávající budovy hlavního nádraží a druhá varianta počítá s demolicí stávající historické výpravní budovy a výstavbou zcela nového nádraží.

„Jednání s majiteli budov trvala více než dva roky,“ uvádí místostarosta Bořek Černý. „Nebylo to vůbec jednoduché. Budovu město koupit nemohlo, byl by to obrovský závazek a  zátěž pro městský rozpočet. Zastupitelstvo města tuto koupi neschválilo. Vedení města je však  přesvědčeno, že k podobě nádraží mají občané právo se vyjádřit, i když není majetkem města. V tomto duchu veškerá jednání probíhala, až dospěla k studii zohledňující dvě varianty řešení.

Obě varianty studie si mohou zájemci prohlédnout, posoudit a vyjádřit vlastní rozhodnutí v hlasování.  Návrhy jsou k vidění  na bannerové výstavě, která bude umístěna  na Náměstí Přemyslovců. Popis obou variant najdou zájemci v listopadovém Nymburském zpravodaji a informace jsou také k dispozici na stránkách www.mesto-nymburk.cz/anketa_nadrazi/ .

Varianta č. 2 představuje podobu nového moderního nádraží bez historické budovy, obrázky A a B pouze nabízejí možnosti, jak může zcela nové nádraží vypadat. Hlasovat  lze za pomoci SMS InfoKanálu až do konce letošního roku.

Zdroj: Nymburk


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,20184 s | počet dotazů: 218 | paměť: 20587 KB. | 25.07.2024 - 03:16:43