Nové cyklostojany byly instalovány v plzeňském ŠKODA sport parku


n200905251757 TulipanStojanySKODApark 01
0 0 votes
Hodnocení článku

Tulipánovitý tvar nového stojanu umožňuje opření kola a žlutá barva zvýrazňuje umístění v prostoru parku. FOTO v článku.Lokalita Škoda sport parku byla  občanským sdružením Plzeňsko na kole vybrána jako jedna z těch cílů, kam dojíždí často cyklisté a dosud zde nejsou stojany na kola umístěny.  Inspiraci pro tulipánový tvar viděla Radka Žáková ze společnosti Plzeňsko na kole  při návštěvě infocentra v provensálském Cavaillonu. Před nedávnem jsme psali o umístění tvarem podobných cyklostojanů před Galerií Dvořák v Plzni a žluté stojany ve Škoda sport parku působí na první pohled lépe. I bez opřeného kola jsou dekorativním parkovým prvkem.Celkme 7 žlutých cyklostojanů bylo zabudováno v areálu Škoda sport parku za finančního přispění městského obvodu Plzeň 2 – Slovany.

Plzeň - cyklostojany Plzeň - cyklostojany

  Škoda sport park je veřejně přístupný areál s oválem pro in-line bruslení o délce 425 metrů a o šířce 6 metrů, U-rampou pro skateboardisty, lezeckou stěnou a hřišti pro plážový volejbal. Kolem parku vede cyklostezka.

Občanské sdružení Plzeňsko na kole na svých internetových stránkách informuje o různých typech cyklostojanů a o jejich kvalitě i vhodnosti – viz. článek. Současně se realizují nové prototypy cyklostojanů, které umožňují opření kola alespoň ve dvou bodech přibližně 60 cm nad zemí s možností přichycení zámkem. Správný stojan by se neměl dotýkat mechanických částí kola ( přehazovačka, přesmykač, kotoučové brzdy). Malý piktogram cyklisty umístěný na cyklostojanu jasně označuje účel objektu.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,18632 s | počet dotazů: 198 | paměť: 24268 KB. | 26.06.2024 - 00:30:58