Nejstarší most v krajské silniční síti v obci Velehrad je opět průjezdný


0 0 votes
Hodnocení článku

(16:00)Silničáři dali při jeho opravě velký prostor práci archeologů a projekt tak byl během stavby upraven, aby cenné archeologické nálezy zůstaly nepoškozeny i pro příští generace. Investorem rekonstrukce, která přišla na 11,3 milionu korun, bylo Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), příspěvková organizace zřizovaná krajem. Slavnostního zprovoznění mostu se 1.12.2011 zúčastnili i Libor Lukáš, statutární náměstek hejtmana a Jaroslav Drozd, náměstek hejtmana zodpovědný za oblast dopravy.

Během rekonstrukce, která byla vzhledem k archeologickým nálezům prodloužena o jeden měsíc, byly odkryty původní kamenné konstrukce a přizdívky kamenné klenby. Z toho důvodu bylo dodatečně rozhodnuto vybudovat nosnou konstrukci v delším rozpětí. Původní historická konstrukce včetně dvou úrovní kamenné dlažby na mostě byla podle požadavků památkářů ochráněna od nového betonu separační vrstvou. Na základě požadavku správce vodního toku Salaška bylo navíc vyspraveno opevnění klenby mostu betonem.

Na most se hlavně z důvodu omezené šířky již nemohou vrátit kamenné sochy, které stály do poloviny minulého století na jeho zábradlí. Z důvodu ochrany kulturní památky před většími otřesy byla pro opravený most stanovena omezená zatížitelnost do 6 tun.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,20563 s | počet dotazů: 196 | paměť: 32672 KB. | 03.03.2024 - 00:49:02