Na Praze 7 se rozšiřuje síť parkovacích stání pro kola, skútry a motorky


0 0 votes
Hodnocení článku

Sedmá městská část ve spolupráci s provozovatelem elektrických skútrů BeRider zavedla v letošním roce již 13 takových míst. Vedle rozsáhlé sítě cyklostojanů je dopravní infrastruktura Prahy 7 postupně rozšiřována také o stání pro veškerá soukromá i sdílená jednostopá vozidla. První realizace projektu proběhla v lednu letošního roku na Ortenově náměstí. K dnešnímu dni je již v provozu 13 lokalit, které rezidenti i návštěvníci Sedmičky jednoduše poznají podle svislého i vodorovného dopravního značení s ikonou kola a motorky. Parkovací stání pro jednostopá vozidla se nachází v následujících ulicích:  ulice Jana Zajíce 40, Kamenická × U Akademie, Veletržní 57,  Františka Křížka × Skalecká,  Na Ovčinách, Heřmanova 20,  Janovského × Šternberkova,  U Smaltovny × Šternberkova, Bubenská 7, Ortenovo náměstí 17, Jankovcova 49, Strojnická 9, Kostelní u Letenských sadů

„Ve spolupráci s experty jsme vytipovali vhodná místa, která zaparkování osobního automobilu neumožňují, ale pohodlně pojmou 4–6 kol, motorek či skútrů. Dochází tak k chytrému a efektivnímu využití prostoru. Před týdnem se nám podařilo zavést další parkovací stání v ulici Kostelní u vstupu do Letenských sadů, čímž jsme rozšířili jejich aktuální počet na 13,“ představil koncept Ondřej Mirovský, radní Prahy 7 pro dopravu.

Projekt paralelně běží i v dalších městských částech Prahy, Sedmička však patří mezi nejaktivnější zřizovatele této sítě. Technologickým partnerem projektu se stal provozovatel elektrických skútrů BeRider, který je dalším z mobilitních projektů z inovačního centra ŠKODA AUTO DigiLab. BeRider Praze 7 poskytl klíčová data o nejvytíženějších dopravních uzlech, zapojen byl do pilotního testování, vybraná místa dlouhodobě monitoruje a v rámci servisní revize své elektroskútry z nejbližšího okolí přesouvá do vyznačených parkovacích zón.

Zdroj a foto: Praha 7

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,22109 s | počet dotazů: 207 | paměť: 20477 KB. | 29.05.2024 - 13:45:48