Most přes Želivku u exitu Loket už slouží motoristům


Ukončení první etapy rozsáhlé rekonstrukce za 61 milionů korun proběhlo ve středu 21. prosince. Krajská správa údržby silnic Středočeského kraje stavbu, kvůli které byl most na konci letošního června uzavřen, financuje ze zdrojů Středočeského kraje, zároveň ale bylo zažádáno o dotaci z prostředků EU (Integrovaný operační program). Dotace již byla přidělena a v lednu bude částka ve výši cca 56 milionů za první etapu žadateli proplacena.

V první fázi rekonstrukce se stavbaři zaměřili na kompletní výměnu mostního svršku a jeho vybavení. Došlo ke klíčové výměně mostních závěrů, repasi ložisek a celkové výměně izolací. Mostovka byla částečně sanována, proběhla také celková betonáž říms. Vzhledem k zastaralému odvodňovacímu systému byl navržen nový, který vodu odvádí na nájezdovou stranu mostu směrem k dálnici, kde je vybudován podpovrchový odlučovač ropných látek. Ten vzhledem k umístění v I. ochranném pásmu vod zajistí filtraci nebezpečných látek.

„Druhá etapa za 38 milionů korun bude zaměřena na sanaci spodní stavby mostu, nosné konstrukce a pilířů. Protože již proběhla veřejná zakázka na zhotovitele stavebních prací a souběžně byl soutěžen stavební dozor, práce na mostu budou zahájeny, jakmile to umožní počasí. Během prací bude na mostě pouze snížena rychlost a podle potřeby omezena jen část jízdního pruhu,“ doplnil středočeský radní pro oblast dopravy František Petrtýl .

Zdroj: Stř.k,


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,28080 s | počet dotazů: 207 | paměť: 20269 KB. | 24.04.2024 - 18:51:13