Ministr dopravy vypíše výběrové řízení na nového ředitele ŘSD


Ředitelská židle na ŘSD musí být hodně horká. Jak jinak si vysvětlit, že na ní nikdo dlouho nevydrží. Dnes přijal ministr dopravy Antonín Prachař se po dohodě s vedením Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) rezignaci dosavadního generálního ředitele ŘSD Jana Kubiše, který byl do své funkce jmenován 31. března letošního roku. Dočasně bude vedením organizace pověřena ředitelka správního úseku a druhá statutární zástupkyně ŘSD Soňa Křítková. Ta přišla do ŘSD 3.4.2014 – viz. https://www.izdoprava.cz/2014/04/reditel-rsd-zacina-s-personalnimi-zmenami/

Na uvolněnou pozici generálního ředitele vybude vypsáno výběrové řízení.  „S dosavadním plněním úkolů na ŘSD jsem byl spokojen. Podařilo se znovu zahájit dostavbu D11, posunuli jsme se v krocích k odstranění sesuvu na D8, ŘSD prošlo interním auditem a výsledky přineslo i jednání s firmou OHL ŽS, která nabrala zpoždění při modernizaci D1. Stanovili jsme nicméně jasné cíle pro zbytek roku, ze kterých nechci slevovat. Pan ředitel Kubiš toto zadání vyhodnotil tak, že nabídl rezignaci,“ uvedl ministr dopravy Antonín Prachař.

Ministr dopravy s vedením ŘSD projednal rovněž výběrové řízení na pozici ředitele závodu Brno s tím, že žádný z kandidátů jednoznačně nepřesvědčil a výběrové řízení bude vypsáno znovu. Ministr dopravy se s vedením ŘSD shodl na tom, že je nutné pokračovat v restrukturalizaci této klíčové státní investorské organizace, tak aby byla řízena transparentně a bez zbytečného plýtvání státními prostředky. Součástí změn by proto mělo být i slučování jednotlivých závodů v logické celky. Takovým krokem bude například spojení závodu Hradec Králové a závodu Pardubice.

Nového generálního ředitele ŘSD určí výběrové řízení a ministr dopravy ho chce otevřít co nejširšímu počtu uchazečů s potřebnou manažerskou zkušeností, ať už ve stavebnictví či ve finančním řízení.

Zdroj: ŘSD


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,03307 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20277 KB. | 18.07.2024 - 00:29:42