Městská policie testuje elektromobily BMW i3


Dva automobily BMW s elektrickým pohonem převzali  začátkem dubna do testovacího provozu ostravští strážníci od primátora Tomáše Macury a zástupců společnosti BMW. Vozy bude mít Městská policie Ostrava k dispozici do 10. října anebo do najetí šesti tisíc kilometrů. Oba automobily jsou v tradičních barvách ostravské městské policie. Společnosti BMW Vertriebs GmbH zapůjčila vozy v rámci projektu „BMW i3 ve službách policie“. Jedno auto využijí strážníci z úseku prevence a propagace, druhé zamíří k operativnímu oddílu. Tyto elektromobily představí strážníci veřejnosti na Dni Země, Dni Policie, XX. mezinárodním setkání jízdních policií a Dnech NATO. Kromě této zápůjčky získala Ostrava již dříve dotaci ve výši 2,2 milionu korun z Národního programu životního prostředí na nákup 24 ekologických automobilů, z toho bude 18 aut s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG) a 6 elektromobilů. Z celkového počtu 24 vozů je 17 automobilů na CNG určeno právě pro městskou policii.

Celkově bylo v rámci projektu „BMW i3 ve službách policie “ rozděleno 11 vozidel, z toho tři vozy pro PČR v Praze, dvě auta pro ostravskou městskou policii a dále po jednom vozidle pro strážníky v Brně, Plzni, Zlíně, Pardubicích, Písku a Českých Budějovicích.

V Praze mají policisté k dispozici dva elektromobily verze BMW i3 BEV 94 Ah se zvětšeným akumulátorem a reálným odjezdem až 200 km a jeden hybridní elektromobil BMW i3 REX s dojezdem až 350 km. Všechna tato vozidla disponují bohatou výbavou a veškerým příslušenstvím, jako je nabíjecí kabel, ale i karta Charge Now s bezplatným tarifem. Všechny tři elektromobily budou sloužit policistům v Praze, kteří je s ohledem na šetrnost vůči životnímu prostředí využijí zejména v parcích a jiných přírodních oblastech v Praze 6 a 7, jako je například Šárecké údolí, Stromovka, Vrchlického sady a podobně. V případě potřeby ale vozidla poslouží také při velkých bezpečnostních opatření v historickém centru metropole.

Více informací o vozech na http://www.bmw.cz/cs/all-models/bmw-i/i3/2016/dojezd-nabijeni.htmlíce


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,11207 s | počet dotazů: 204 | paměť: 20358 KB. | 22.05.2024 - 00:51:46