Masarykovo náměstí v centru Jihlavy čeká bezbariérová úprava


0 0 votes
Hodnocení článku

Od července do konce října letošního roku budou postupně odstraňovány bariéry komplikující pohyb tělesně  a zrakově postiženým osobám. Město připravuje i další úpravy a počítá se s nákupem nízkopodlažních vozidel pro MHD.

Úpravy se budou týkat především přechodů pro chodce.  Na osmi místech na ulicích ústících na náměstí budou tzv. zvýšené přechody. Dále budou zvýšené přechody u pošty a dalších vybraných místech. Pro snížení rychlosti projíždějících vozidel budou  ve vybraných místech na komunikacích umístěny retardéry. Další úpravy se týkají snižování obrubníků v místech přechodů a umístění naváděcích pruhů z barevně a tvarově odlišné dlažby. Na budově radnice se připravuje umístění elektronického zařízení, které vysílá signál pomáhající nevidomým při orientaci na náměstí.

Cena úprav ve výši 3 865 000 korun vzešla z výběrového řízení, které vyhrála firma SYNER VHS Vysočina.¨Město počítá dále s dalšími úpravami  a má připraveno řešení odstraňování bariér v rámci celého města. Na práce na náměstí navážou rekonstrukce zastávek MHD, kdy v celém městě bude 30 zastávek upraveno pro bezbariérově nastupování do nízkopodlažních vozidel MDH. Dopravní podnik připravuje nákup nových nízkopodlažních vozidel a do roku 2012 počítá s kompletním vybavením vozového parku nízkopodlažními vozidly.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,10050 s | počet dotazů: 198 | paměť: 32686 KB. | 24.02.2024 - 03:51:25