Litoměřice snižují hluk z železniční dopravy – rekonstrukce trati a instalace protihlukové clony


Litoměřice
0 0 votes
Hodnocení článku

Novinky pro Litoměřice: Hluková zátěž z železniční dopravy v centru města se brzy podstatně sníží. Správa železnic vybrala zhotovitele, který provede nezbytné úpravy na trati Ústí nad Labem – Lysá nad Labem až do poloviny příštího roku. Rekonstrukce se zaměří zejména na traťový úsek od silničního nadjezdu na komunikaci I/15 po most na Písečný ostrov.

Cílem této stavby je trvale snížit hluk z projíždějících vlaků, což je zejména v této historické oblasti města velký problém. Letos projde rekonstrukcí více než kilometrový úsek v Litoměřicích, bude provedena obnova železničního svršku a instalace nízké protihlukové clony o délce téměř 500 metrů. Stavbaři také provedou renovaci tří mostů a jednoho propustku, obnoví stávající opěrné zdi po obou stranách trati a vymění trakční stožáry.

Další část této stavby bude realizována v příštím roce v Libochovanech, kde se vybuduje nový silniční nadjezd. Toto opatření nejen zachová hlavní přístup do centra obce, ale také rozdělí elektrickou energii.

Celkové investiční náklady této akce dosahují 157 milionů korun a zhotovitelem bude společnost Berger Bohemia. Zahájení stavby se předpokládá v červnu tohoto roku a práce budou trvat jeden rok. Výsledkem bude mnohem příjemnější a klidnější život pro obyvatele Litoměřic.


  • Zdroj: Správa železnic, státní organizace
  • Foto: Aktron / Wikimedia Commons / CC BY 3.0

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,09327 s | počet dotazů: 210 | paměť: 20328 KB. | 19.06.2024 - 11:49:10