Lipno má novou atrakci – stezku korunami stromů


0 0 votes
Hodnocení článku

Otevření Stezky korunami stromů nedaleko Lipenského jezera proběhlo v úterý 10.7.2012. Jedná se o první stezku vedenou v korunách  stromů v České republice, která nabízí návštěvníkům kombinaci mnoha  zážitků. Stezka je unikátním doplněním Active Park Lipno. Na stezce dlouhé 675 metrů naleznou návštěvníci kromě jedinečné vyhlídky ze 40 metrové věže i drobné pohybové aktivity a dobrodružné  zážitky. To vše dělá ze stezky ideální cíl pro výlet aktivních návštěvníků, rodin a seniorů. Stezka  umožní bezpečnou  procházkou korunami stromů s výhledem na krajinu šumavské přírody,  Lipenské jezero a Novohradské hory. Součástí stezky jsou naučné didaktické prvky, které obohatí a rozšíří Vaše znalosti v oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa.

Podobnou stezku užívají již několik let návštěvníci v Bavorkém lese. O této stezce je článek  z roku 2010 https://www.izdoprava.cz/2010/05/vyzkousejte-si-prochazku-v-korunach-stromu-vyborny-turisticky-cil/

Foto z Bavorského lesa http://www.via-gallery.info/displayimage.php?album=1&pid=235#top_display_media

 Stejně jako v Bavorském lese je i stezka u Lipna bezbariérová a je přizpůsobena nejen jízdě s kočárky, ale i pro vozíčkáře. Lávku se stezkou zajišťuje konstrukce z masivního lepeného dřeva a 75 dřevěných podpěrných sloupů. Dřevěné zábradlí a transparentní postranní síť zajišťují bezpečnost chodců. Stezka o délce 675 metrů má 18 adrenalínových zastávek a je zakončena 40ti metrovou vyhlídkovou věží.  Zcela jedinečný zážitkem je nejdelší suchý tobogán v České republice v celkové délce 52 metrů, který se vine středem věže.

Doprava a parkování u lanové dráhy. Stezka korunami stromů Lipno leží na vrcholu Kramolína v bezprostřední blízkosti Active Park Lipno. Přímo u nástupní stanice lanové dráhy je k dispozici bezplatné velkokapacitní parkoviště pro osobní automobily a autobusy. Parkoviště slouží pro návštěvníky, kteří chtějí využít dopravu ke Stezce korunami stromů Lipno lanovkou a pro handicapované.

Přepravu návštěvníků na Stezku korunami stromů Lipno zajišťuje moderní čtyřsedačková lanovka. Pro vozíčkáře a rodiny s dětmi v kočárku je k dispozici autobus, který návštěvníky doveze v pravidelných intervalech přímo ke Stezce korunami stromů Lipno.

Stezka je otevřena každý den: LISTOPAD – BŘEZEN: 10:00 – 16:00 DUBEN, KVĚTEN, ŘÍJEN: 10:00 – 18:00 ČERVEN – ZÁŘÍ: 09:30 – 19:00 ČERVENEC – SRPEN – otevřeno každou sobotu do 24.00 hod , 24. prosince ZAVŘENO

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,77201 s | počet dotazů: 201 | paměť: 20142 KB. | 16.07.2024 - 00:13:15