Dopravní informace pro cestu na EURO 2012


0 0 votes
Hodnocení článku

ŘSD ve spolupráci s Policí ČR připravilo několik dílčích opatření k tomu, aby byl zajištěn plynulý provoz na fotbalové mistrovství Evropy v Polsku. Týkají se silnic v Moravskoslezském kraji. Dálniční oddělení Policie ČR Ostrava bude po celou dobu šampionátu monitorovat provoz na D1 v rámci celého úseku na území Moravskoslezského kraje a prostřednictvím Dopravního zpravodajství vkládat jakékoliv informace majících vliv na bezpečnost a plynulost silničního provozu.

Rychlostní silnice R48 prochází v těchto dnech výstavbou a řadou oprav a jsou na ní tedy různá omezení. Proto po dohodě ŘSD a Policí ČR je odkloněna doprava do Polska na dálnici D1, která je v provozu bez omezení. Další stavební práce a navazující dopravní komplikace na Frýdecko-Místecku v obci Rychaltice se řidičům nedoporučuje  jet  trasu po silnici I/48 a R48. Na navazující silnici S1 v Polsku přes Bielsko Biala do Katowic je několik dopravních omezení z důvodu stavebních prací na vozovce.

Pro cestu do polské Wroclavi z Moravy je doporučena následující trasa:

V České Republice silnice D1 – Bohumín – bývalý hraniční přechod Chalupki – v Polské republice pokračovat po silnici č. 78 k napojení u obce Żory na dálnici A1 a poté A4 směrem na Wroclav. Co se týká zpoplatnění komunikací, v České republice je zpoplatněn provoz na dálnici D1. V Polské republice je sice od 1. 6. 2012 zavedeno na vybraných dálničních úsecích mýtné (i pro osobní dopravu), ale dálnice A1 je po Katowice bez zpoplatnění. Jedinou překážkou na dálnici D1 jsou probíhající kontrolní vrty na zvlněném úseku D4708.2. Na úseku je snížen rychlostní limit.

Národní dopravní informační centrum se sídlem v Ostravě bylo požádáno, aby na telematických portálech na dálnici D1 na území Olomouckého a Moravskoslezského kraje, uvádělo po celou dobu šampionátu (počínaje již od 4. června až do 2. července) textovou informaci o doporučené trase na EURO 2012 směr Bohumín – Chalupki, pakliže nevyvstane jiná potřeba.

Velvyslanectví ČR v Polské republice informuje účastníky EURO 2012 na svých internetových stránkách o doporučených trasách, parkování i důležitých telefonních číslech.

Zápasy skupiny A proběhnou ve Vratislavi/Wrocław proběhnou 8.   června 2012, 20:45 hod. Česká republika  – Rusko, 12. června 2012, 18:00 hod. Česká republika – Řecko, 16. června 2012, 20:45 hod. Polsko – Česká republika

Rádio – aktuální informace pro české fotbalové fanoušky ve Vratislavi / Wrocław. Na vlnových délkách 97,8 FM vysílá polská rádiová stanice Radio Traffic 97,8 FM, která ve dnech od 4. června do 17. června 2012 bude vysílat dvojjazyčně – česky i polsky důležité rady a informace pro fanoušky, tj. jakým způsobem se lze pohybovat autem a městskou hromadnou dopravou po Vratislavi ve dnech konání fotbalových utkání, kde a jak lze trávit volný čas, využití jiných atrakcí, průběžné informace o fotbalovém dění a výsledcích utkání, o přítomností českých a polských fanoušků, důležité zprávy dočasného konzulárního pracoviště zřízeného po dobu konání EURO 2012 ve Vratislavi.

Trasy do Vratislavi z Čech: Praha – Hradec Králové – Náchod – Kudowa Zdrój (E67) – Kłodzko-Wrocław (280 km)

Praha – Turnov – Tanvald – Harrachov – Jelenia Góra (E65) – Strzegom – Wrocław (260 km)

Informace o dopravních omezeních (práce na silnicích) v PL: http://www.gddkia.gov.pl/pl/19/lista-utrudnien

 Parkoviště  – Park and Ride (P&R ) nebo Park and Walk (P&W). Speciální parkoviště budou připravena u hlavních příjezdových tras do Vratislavi a v místech s návaznou městskou dopravou s přímým spojením do centra města.  Dojezd na parkoviště bude  značen již před příjezdem do Vratislavi, a to s rozdělením na parkoviště obsluhující oblast stadionu a zónu fanoušků. Označení a mapa s vyznačenými parkovišti: http://www.wroclaw.pl/parkride,1.dhtml

 Dopravní informace  – v průběhu mistrovství EURO 2012 (od 1.6. – 3.7.2012)  bude možné získat na území Polska na non-stop telefonním čísle: 19111

Další informace na stránkách http://www.mzv.cz/warsaw/cz/euro_2012/index.html

Policie ČR zveřejnila na internetových stránkách informace pro fanoušky cestující na fotbalové zápasy do Polska. Doporučujeme   www.policie.cz  článek „Jedem na Euro„.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,82985 s | počet dotazů: 203 | paměť: 20321 KB. | 12.04.2024 - 08:42:35