Lanová dráha v Ústí nad Labem oslaví 10 let provozu


0 0 votes
Hodnocení článku

Dne 7. prosince 2020 oslaví Lanová dráha na Větruši desetileté výročí svého provozu. Za deset let svého provozu přepravila Lanová dráha na Větruši  2 mil cestujících a stala se tak nedílnou součástí města Ústí nad Labem. „I v následujících letech se budeme snažit udělat vše pro pohodlné cestování, které chceme ještě více zpříjemnit. Jednou z novinek, kterou jsme již ve spolupráci se statutárním městem Ústí nad Labem pro naše cestující připravili a zrealizovali, je rekonstrukce nástupních prostor dolní stanice lanové dráhy,“ uvedl Libor Turek, výkonný ředitel společnosti pro dopravu.

,,Velice nás mrzí, že v této nelehké situaci pandemie COVID – 19, nemůžeme uspořádat oslavy s doprovodným programem k desetiletému výročí zahájení provozu, které jsme měli pro cestující připravené. Věříme, že nám i tak zachovají přízeň a přijdou si s námi vše dodatečně připomenout v době, kdy to již situace dovolí,“ uvedl Roman Pospíšil, náměstek výkonného ředitele společnosti pro dopravu.

Krajské město Ústí nad Labem se v prosinci 2010 stalo prvním krajským městem, které uvedlo do provozu lanovou dráhu v novém tisíciletí. Lanovka spojuje historickou dominantu města Větruši s moderním obchodním centrem Forum stojícím v centru města. Cestující vozí dvě patnáctimístné kabiny rychlostí až 6 metrů za sekundu po trase dlouhé 330 metrů. Veřejnost vyzkoušelo lanovku 7.12.2010 od 13.00 hodin.

Zdroj: DP Ústí nad Labem


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,38704 s | počet dotazů: 211 | paměť: 20456 KB. | 25.05.2024 - 13:07:47