Jak odmrazit auto: krok za krokem


Fotka od Karolina Grabowska z Pixabay
0 0 votes
Hodnocení článku

Zima je tu a s ní i problém s odmrazováním auta. Pokud vás trápí zamrznuté okno nebo zamrzlý zámek, nezoufejte. Poradíme vám, jak postupovat při odmrazování auta krok za krokem.

 1. Nejprve si připravte vhodné nástroje. K odmrazování auta budete potřebovat lopatku nebo škrabku na led, hadr nebo utěrku a v případě zamrznutého zámku lze použít i speciální sprej na odmrazování.
 2. Poté zkontrolujte, zda je auto vypnuté a zavřené. Pokud je auto zapnuté a vy ještě nemáte nastartované, může dojít k poškození startéru nebo alternátoru, pokud se pokoušíte odmrazit zamrzlá okna nebo zámky.
 3. Nejprve se věnujte odmrazování zamrzlého skla. Pokud máte lopatku nebo škrabku, použijte je k odstranění větší vrstvy námrazy z okna. Postupujte opatrně a po celém okně, abyste nezpůsobili poškození skla. Poté použijte hadr nebo utěrku k odstranění zbytek námrazy a vodních kapek.
 4. Nyní se můžete věnovat odmrazování zamrzlého zámku. Pokud máte k dispozici speciální sprej na odmrazování, nastříkejte ho přímo do zámku a nechte působit několik minut. Poté použijte lopatku nebo škrabku k odstranění námrazy z okolí zámku a zkuste zámek otevřít. Pokud nemáte speciální sprej, můžete použít i směs octa a vody nebo láhev s teplou vodou. V obou případech však postupujte opatrně, abyste nepoškodili zámek nebo klíč.
 1. Abyste se vyhnuli opětovnému zamrznutí, můžete do zámku vložit suchou látku nebo novinový papír. Toto vlhkost absorbovat a zamezí tak opětovnému zamrznutí.
 2. Posledním krokem je odmrazit zbytek auta, včetně kapoty a zadního skla. Pro tento účel můžete použít opět lopatku nebo škrabku a hadr nebo utěrku. Pokud máte k dispozici fén nebo teplý vzduch z vyhřívaného interiéru, může být odmrazování rychlejší.
 3. Když je auto kompletně odmražené, můžete nastartovat a pustit topení naplno, abyste se uvnitř auta rychle ohřáli. Nezapomeňte také vyhřát si ruce, abyste se vyhnuli popálení studenými škrabkami nebo lopatkami.

Jak zabránit zamrznutí auta

Abyste se v budoucnu vyhnuli problémům s odmrazováním auta, můžete dodržovat několik jednoduchých pravidel:

 1. Pravidelně kontrolujte stav baterie a zajistěte, aby byla v dobrém stavu. Zamrzlá baterie může být velkým problémem při odmrazování auta.
 2. Před opuštěním auta nezapomeňte vyčistit všechna okna od sněhu a námrazy.
 3. V případě dlouhých cest nebo delšího stání auta venku je vhodné kapotu a zadní sklo zakrýt látkovým přikrývkou nebo novinami.
 4. V zimě je dobré mít v autě lopatku nebo škrabku na led, hadr nebo utěrku a speciální sprej na odmrazování zámků.
 5. Při delším stání auta venku je dobré jej zaparkovat v garáži nebo pod střechou, abyste se vyhnuli problém

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,30616 s | počet dotazů: 200 | paměť: 24482 KB. | 11.06.2024 - 22:55:37