Francouzský umělec bude v Jihlavě realizovat velkoformátovou malbu věnovanou Gustavu Mahlerovi


5 1 vote
Hodnocení článku

Mural art postupně oživuje fasády budov i opěrných zdí ve městech.  Velkoformátová malba (tzv. mural art) vznikne během srpna letošního roku také na zdi u křižovatky ulic U Dlouhé stěny a Znojemská v Jihlavě. Vítězný návrh do soutěže pochází od francouzského malíře a ilustrátora žijícího v Čechách, Vincenta Joffrey Chigniera. Výzvu město vyhlásilo již v loňském roce, ale nakonec nebyla úspěšně dokončena a open call byl zrušen. Město v letošním roce znovu oslovilo několik umělců zabývajících se tímto druhem umění.  „Do výzvy se nám letos přihlásilo šest umělců se svým pojetím Zdi Gustava Mahlera a bylo velmi těžké mezi nimi vybrat ten nejlepší návrh,“ okomentovala výběr výsledného mural artu Michaela Kružíková, manažerka kultury a cestovního ruchu. V hodnoticí komisi byli zástupci města i zástupci z řad odborníků zabývajících se uměním i Gustavem Mahlerem.

„Vítězný návrh svojí formou i barevným ztvárněním nejlépe zapadá do kontextu daného místa, kde se setkává staré s novým. Je pojednán tak, že upoutá, ale nepřebíjí ducha místa, naopak ho umocňuje. Výtvarně obstojí jak při letmém pohledu, tak při delším zkoumání a objevování nuancí a detailů, ukrytých v koláži,“ ocenila návrh krajinářská architektka z Útvaru městského architekta Lucie Poláčková.

Pracovníci Útvaru městského architekta vytipovali další možné lokality pro mural art – celkem jich je šest a mezi nimi je např. most na ul. Havlíčkova nebo štít budovy školy na Náměstí Svobody.

francouzský malíř a ilustrátor Vincent Joffrey Chignier, který žije ve Šternberku, již vytvořil murál v Olomouci, kde pomaloval fasádu budovy Telegraph v Jungmannově ulici nedaleko hlavního nádraží.

Zdroj: a foto: Magistrát města Jihlava


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
5 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,19426 s | počet dotazů: 211 | paměť: 20501 KB. | 27.05.2024 - 10:26:35