Další radary jsou instalovány v pražských ulicích


n200809011556 P8315900
0 0 votes
Hodnocení článku

Se začátkem školního roku bylo uvedeno do provozu deset nových informačních radarů na území Prahy 8. Radary sledují rychlost na rovných úsecích a v blízkosti škol. FOTO v článku.Radary budou upozorňovat řidiče na nepřiměřenou rychlost a slouží především jako preventivně bezpečností prvek. Radary umožňují kromě informace o aktuální rychlosti také záznamy o celkovém počtu projíždějících automobilů a označení těch, které překročí povolenou rychlost. Umístění radarů: Pernerova ulice (viz. foto),  Davídkova ulice, ulice K Ládví, Prosecká, Vosmikových a čtyři radary jsou na ulici Čimická.

Praha 8 - radar na Pernerově ulici

Na fotografii je vidět radar umístěný na ulici Pernerova směrem do centra. Ulice je široká, přehledná a nebývá moc frekventovaná. Dva radary jsou umístěné v úseku , který zahrnuje dvě školní budovy. Před vstupy do škol je umístěno zábradlí a na křižovatkách jsou přechody. Zvýrazněný rám radarů je viditelný. Celá ulice však působí klidně a řidič ani nepředpokládá, že by zde byly umístěny školní budovy. Možná by bylo vhodnější narušit stavební úpravou široký prostor vozovky a přinutit tak řidiče snížit rychlost. Stavební úprava by mohla také více zohlednit prostor před vchody do škol.

Celkem milion korun investovala městská část Praha 8 od zajištění radarů a jejich provoz bude sledovat Technická správa komunikací hl. města Prahy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,13471 s | počet dotazů: 205 | paměť: 24501 KB. | 24.04.2024 - 15:38:16