Česká republika zůstává v pátém stupni PES a lyžařské areály zůstávají zavřené


0 0 votes
Hodnocení článku

Vláda České republiky dnes rozhodla o prodloužení nejpřísnějších opatření stupně 5 systému PES nejméně do pátku 22. Ledna 2021. Do stejného data platí v České republice také nouzový stav. Pokud by se situace příští týden změnila, sešla by se vláda a posoudila případné změny, řekl na tiskové konferenci po mimořádném jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný. Přísná opatření pátého stupně systému PES platí v České republice od 27. prosince 2020. Patří mezi ně zákaz shromažďování více než dvou lidí na veřejných místech, jsou uzavřené služby a obchody vyjma potravin, lékáren a dalších nezbytných obchodů, je omezena školní výuka – do škol chodí pouze první a druhé ročníky základních škol, mateřské školy a ostatní žáci a studenti jsou na distanční výuce. Vláda dnes také rozhodla o tom, že lyžařské areály zůstanou nadále zavřené.

Vláda také schválila pokračování bezplatného antigenního testování i po 15. lednu, kdy mělo dle původních plánů skončit. Budou pro občany bezplatné, hrazené z veřejného pojištění a bude možné je provádět opakovaně jako doposud. Ministr zdravotnictví Jan Blatný potvrdil, že pomáhá toto testování epidemii zvládat a má potenciál snížit virovou nálož v populaci. Do dnešního dne bylo v Česku provedeno přes 950 tisíc antigenních testů.

Vláda také umožní návštěvy ve zdravotnických zařízeních  s podmínkou , že v zařízeních dlouhodobé a následné péče bude nutný negativní test na covid-19 a respirátor. V případě lůžek akutní péče budou vyžadována hygienická a protiepidemická opatření, zejména respirátory.

Vládní krizové opatření aktuálně návštěvy pacientů ve zdravotnických zařízeních zakazuje. Výjimku mají návštěvy u nezletilých, pacientů s omezenou svéprávností, pacientů v hospicích a v terminálním stadiu nevyléčitelného onemocnění. Při splnění podmínek je možná i přítomnost další osoby u porodu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,40094 s | počet dotazů: 204 | paměť: 20414 KB. | 25.07.2024 - 03:42:42