Krizový štáb hlavního města Prahy doporučil vyhlásit stav nebezpečí


PC314957
0 0 votes
Hodnocení článku

Krizový štáb hlavního města Prahy jednal v pátek 12.2.2021 o zásadních otázkách souvisejících s neprodloužením nouzového stavu. Doporučil primátorovi vyhlásit stav nebezpečí pro území hlavního města Prahy od 15. 2. 2021 dle vydaných mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví. Zároveň žádá ministra zdravotnictví o sdělení jasných mimořádných opatření, která budou vyhlášena po ukončení nouzového stavu dne 14. 2. 2021. I po ukončení nouzového stavu zůstávají v platnosti mimořádná opatření v budovách Magistrátu hl. m. Prahy, a to jak uvnitř úřadu, tak vůči veřejnosti. Po jednání krizového štábu však dochází k jedné změně, a to k prodloužení úřední doby na pracovištích registru řidičů a registru vozidel odboru dopravně správních činností. Pokud vláda ČR či ministerstvo zdravotnictví nerozhodnou jinak, prodlouží magistrát úřední dobu na těchto pracovištích od 15. února 2021, a to na pondělí a středu od 8:00 do 18:00 hodin, úterý a čtvrtek od 8:00 do 15:00 hodin a v pátek od 8:00 do 11:00 hodin, v tento den však pouze v budovách na Vyšehradě a na Bohdalci. Zachována, ale zůstane možnost online rezervací, kterou Praha občanům doporučuje. Pro veřejnost také stále platí doporučení na využití vzdálených prostředků komunikace s úřadem (e-mail, telefon, datová schránka a podobně).

S koncem nouzového stavu také nekončí povinnost nosit roušky v MHD ani na dalších uzavřených veřejných místech. Praha také s koncem nouzového stavu nebude měnit režim MHD a apeluje na občany, aby i nadále svým zodpovědným chováním pomáhali udržet epidemii pod kontrolou a dobré statistické hodnoty v metropoli.

Podle dostupných informací zůstávají školy v provozu ve stávajícím režimu a pokračovat bude i provoz škol pro složky IZS, do kterých v hlavním městě dochází 100 dětí. Praha se připravuje na bezpečné otevírání škol a bude jednat o nákupu antigenních testovacích sad pro školská zařízení. Koordinací testování ve školských zařízeních pověřil  Krizový štáb hl. Prahy radního pro školství Víta Šimrala.  „Brzký návrat žáků je pro nás i nadále prioritou. Při důsledném dodržování klíčových hygienických opatřeních 3R to dokážeme i se zachováním bezpečného prostředí pro všechny, děti i učitele. Pracujeme na tom, abychom co nejdříve na pražských středních školách zahájili pilotní testování žáků instantními AG testy, které si žáci mohou vyhodnotit sami, bez nutného zapojení pedagogů. Ředitelé škol se po celou dobu pandemie ukazují jako skvělí krizoví manažeři, proto věřím, že i toto zvládnou lépe než krizoví manažeři z vlády,” řekl radní Šimral.

Hlavní město o opatřeních pravidelně informuje městské části prostřednictvím tajemníků a krizových pracovníků, průběžně je v kontaktu s Hygienickou stanicí hl. m. Prahy a složkami integrovaného záchranného systému a bude v tom pokračovat i po skončení nouzového stavu.

Zdroj: MHMP

Ilustrační foto: B.B.IZDoprava

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,22366 s | počet dotazů: 205 | paměť: 20498 KB. | 26.05.2024 - 22:01:15