Bezpečné fungování silničních tunelů v Brně zajistí sdružení SPEL a ČD – Telematika


CDT DEN1 IMG 7260 Small

Společnost ČD – Telematika bude nejméně po následující čtyři roky zabezpečovat servis technologického a softwarového zařízení silničních tunelů na území města Brna. Rozhodla o tom veřejná soutěž, kterou vyhrálo „Sdružení SPEL a ČD – Telematika servis tunelů Brno“.

Zadavatelem zakázky „Zajištění servisu, údržby a poruchové služby technologického a softwarového vybavení a stavebně-technické části silničních tunelů v intravilánu statutárního města Brna“ bylo Ředitelství silnic a dálnic. V praxi se jedná o provádění a zajištění servisu v tunelových komplexech města Brna, a to jak jejich technologického vybavení, tak dohledové činnosti, včetně údržby řídicích a kontrolních systémů. Mezi předmětné tunely patří mj. Pisárecký tunel, mimoúrovňová křižovatka Hlinky, Husovický a Královopolský tunel.

Nedílnou součástí zakázky je také provádění údržby a čištění tunelů vždy 2x do roka včetně jejich uzavírek. Nasmlouvané činnosti začalo vítězné sdružení ve spolupráci s dalšími přímými subdodavateli – Intesys BRNO, VESELÝ DOPRAVNÍ SIGNALIZACE a PROFIcomms, vykonávat od října tohoto roku.

„Úspěch v soutěži o technologickou údržbu brněnských tunelů nás velmi těší i z toho důvodu, že se jedná o další zakázku          ČD – Telematiky v oblasti silniční telematiky,“ uvádí Bruno Wertlen, člen představenstva ČD – Telematiky. Vítězné sdružení společností Spel a ČD – Telematika získalo zakázku na čtyři roky s cenovou nabídkou téměř 300 milionů Kč.

ČD – Telematika a.s. je významným poskytovatelem velkoobchodních internetových, datových a hlasových služeb a dodavatelem služeb v oblasti správy, údržby i výstavby optických infrastruktur. Portfolio svých činností doplňuje službami s přidanou hodnotou zahrnujícími servis kontaktního centra, systémovou integraci, diagnostiku a analýzu dat nebo kybernetickou bezpečnost. Dalším dynamicky se rozvíjejícím segmentem poskytovaných služeb je oblast Internetu věcí, kde realizuje řešení například chytrého parkování.

Zdroj: ČD – Telematika


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,09806 s | počet dotazů: 204 | paměť: 20276 KB. | 12.04.2024 - 03:51:45