Automobilová soutěž Barum Czech Rally Zlín ovlivní dopravu ve městě


0 0 votes
Hodnocení článku

V pátek 26. srpna začne 51.ročník mezinárodní automobilové soutěže Barum Czech Rally Zlín. Předehrou barumky byl středeční oficiální test v Halenkovicích, dnes následovala technická přejímka vozidel a v pátek shakedown na Žlutavách. Zlínská soutěž se pojede pod novým promotérem společností WRC Promoter GmbH se sídlem v německém Mnichově. Ta odvysílá všechny rychlostní zkoušky živě po vzoru podniků mistrovství světa prostřednictvím systému All Live (WRC+). Hlavním partnerem soutěže je společnost Continental Barum s.r.o., která je hlavním partnerem od prvního ročníku soutěže  v roce 1971. Pořadatelům z Auto klubu Barum Zlín v AČR se přihlásilo letos celkem 115 posádek z 21 zemí, z uvedeného počtu je přesně 50 zahraničních. Ve Zlíně se objeví nejen zástupci z Evropy, ale do České republiky přijede i posádka z Argentiny nebo Tchaj-wanu. V rámci startovního pole Mistrovství Evropy v rally (ERC) je přihlášeno celkem 74 posádek, najdeme 44 posádek s prioritou ERC. Nejvíce priorit je v rámci ERC4 + ERC4 Junior, kde se přihlásilo 21 jezdců. S prioritou FIA se objeví ve Zlíně jediný pilot, a to překvapivě v kategorii „dvoukolkářů“ Andrea Mabellini z Itálie, který má prioritu za výhru ve FIA RGT Cupu v roce 2020. Nejpočetněji je v rámci evropského šampionátu obsazena třída RC4 s 31 vozy a dále třída RC2 s 27 vozy. Mezi 17 značkami kraluje podobně v předchozích letech okřídlený šíp z Mladé Boleslavi, vozů Škoda najdeme na seznamu přihlášených celkem 32. Dalšími nejpočetnějšími značkami jsou dále Peugeot, Ford a Renault. Mezi přihlášenými je celkem 25 vozů kategorie Rally2 (R5) a jednoznačně zde převládá Škoda Fabia Rally2 Evo. Zpestřením startovní listiny jsou tři zástupkyně něžného pohlaví za volantem a celkem 20 smíšených posádek, kdy je žena na místě spolujezdce.

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice upozorňuje cestující na změny v dopravě, které souvisí s pořádáním automobilové soutěže. V pátek 26.srpna proběhne několikahodinová úplná uzavírka Gahurovy ulice, což je hlavní přístupová komunikace na největší zlínské sídliště Jižní Svahy. Během městské rychlostní zkoušky barumky bude v pátek 26. srpna 2022 v době od 16.30 do 24.00 hodin a ještě i hodinu po půlnoci v sobotu uzavřena pro veškerý provoz včetně MHD Gahurova ulice, a to od zastávky U Zámku po křižovatku s ulicí K Pasekám. Motoristům i MHD bude sloužit objízdná trasa po třídě Tomáše Bati do Prštného, kolem hypermarketu Albert, podél Dřevnice ulicí Nábřeží a na křižovatku Gahurova – K Pasekám. Obsluhovány nebudou zastávky MHD U Zámku a Čepkov.

Vlakové spoje z Otrokovic s cílovou stanicí Zlín střed budou v době konání městské rychlostní zkoušky Barum Czech Rally Zlín končit svou jízdu s běžnými cestujícími na zastávce Zlín-Prštné. Do stanice Zlín střed je povolena pouze přeprava cestujících na akci „Barum Czech Rally“. Ve stanici Zlín střed nebude umožněn odchod z prostoru nádraží. Běžní cestující, kteří budou mít jízdenku IDZK nebo ČD s platností až do stanice Zlín střed, budou v Prštném přestupovat na trolejbusy a dojedou s nimi do centra Zlína, aniž by si museli kupovat jízdenku DSZO. Cestující z vlaků, které mají cílovou stanici Vizovice, si přestoupí ve Zlíně-Malenovicích na náhradní autobusovou dopravu, stejně tak i cestující z rychlíku Zlínský expres (odj. z Otrokovic 22:19).

Na náklady pořadatelů Barum rally zajistí DSZO v neděli 28. srpna po celý den kyvadlovou autobusovou dopravu od Sportovní haly do Želechovic nad Dřevnicí, přičemž tento autobus bude zastavovat na vybraných zastávkách linky 12. Cestující se uvedenými spoji dostanou bezplatně do blízkosti rychlostních zkoušek rally. Tento autobus bude jezdit přibližně jednou za 45 minut; první s příjezdem do Želechovic cca v 9 hodin, poslední odjezd z Želechovic v 18:15.

Podobně zajistí DSZO v neděli kyvadlovou autobusovou dopravu také na Maják a Kudlov. Autobusy zastaví na Náměstí Práce, Školní, Náměstí Míru, Náměstí Práce, U Majáku, Lesní hřbitov, Kudlov-U Pomníku padlých, Kudlov-točna. První příjezd na Kudlov přibližně v 8:20, poslední odjezd z Kudlova v 17:40. Spoje pojedou každých 40 minut v časech, kdy bude potřeba navážet diváky tam nebo zpět.

Jízdní řády obou doplňkových linek budou zveřejněny na internetu (na stránkách www.dszo.cz) a dále na všech zastávkách, které budou těmito linkami obsluhovány.

V neděli 28. srpna se musí cestující připravit v souvislosti s Barum Czech Rally na dočasné uzavření silnice, která prochází místní částí Jaroslavice, což se dotkne provozu autobusové linky MHD č. 31. Autobusy se budou otáčet na zastávce Jaroslavice-náves. Navazující úsek linky na konečnou Jaroslavice-točna bude po dobu konání rally (přibližně od 7 do 19 hodin) bez obsluhy.

Mapy odkloněných a náhradních tras včetně jízdních řádů budou k dispozici na internetových stránkách www.dszo.cz,

Zdroj:

Barum Czech Rally Zlín

Dopravní společnost Zlín-Otrokovice

foto:

rallyservice.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,18369 s | počet dotazů: 206 | paměť: 20223 KB. | 13.07.2024 - 00:26:02